Jako vždy je největší pozornost věnována jazykům. Kulturní středisko vypsalo kurzy k jazyku anglickému, italskému, německému, francouzskému a španělskému. „Nově jsme pro ročník 2012/2013 do nabídky také zařadili ruštinu a latinu. Pro angličtináře máme i kurz přípravy ke zkoušte First Certificate in English," připomněla Lenka Domitrová z Městského kulturního střediska, která kurzy připravuje. Všechny tyto kurzy jsou vypsány na několik ročníků, můžete se tak přihlásit podle svých znalostí, anebo si je prostě projít od začátku do konce. Všechny jazykové kurzy trvají celý školní rok, začínají v říjnu a končí v červnu.

K jazykům Městské kulturní středisko opět vypsalo něco navíc. Z loňska navazuje kurz Základů znakové řeči pro začátečníky, mírně pokročilé i pokročilé. Dále je připraven kurz s Internetem celým světem. Prostor dostane i hudba. Jednou týdně se budou začínající muzikanti věnovat hře na kytaru. Letos se dostane i na zájemce o divadlo. Připraveny jsou hned dva kurzy. První pořádá Divadlo Na kraji a jde o studentské a experimentální divadlo pro mladé divadelníky starších patnácti let. Druhý kurz je výhradně pro divadelnice v rámci nově vzniklého ženského divadelního spolku Ženy s.r.o.

Pokud máte zájem se ještě na nějaký kurz přihlásit, máte čas do konce září. Můžete tak učinit emailem na adresu domitrova@meks.novy-jicin.cz či prostě zavolat na telefonní číslo 556 701 853. (mer)