Projevily se vícepráce a letošní povětrnostní podmínky. „Začaly se tam například posouvat břehy s čímž se vůbec nepočítalo,“ naznačila komplikace starostka Vrchů Jiřína Pešlová.

Podle ní je situace hodně náročná jak poro samotné stavbaře a dodavatele materiálu na stvabu, tak pro obyvatele. „Realizátorovi není co závidět, protože je tam pořád nějaký provoz. Na té dodatkové ceduli je nešťastně vymezeno, že tam je vjezd jen na povolení pro místní dodavatele a bus. Jenže autobusy tam projíždějí skoro všechny i zájezdové,“ pokračovala Pešlová.

Své si „užívají“ i místní obyvatelé. Silnice je totž zrézovaná a místy se kola automobilů boří do odfrézované kaše. Řidiči navíc musí dlouho čekat na semaforech. Čekání trvá zhruba čtvrt hodiny. „A poak se třeba stane, že tam vjedete na zelenou a protiu vám se vyřítí někdo, kdo to zkusil. Prostě jsou lidi ukáznění, a ti, co je jim všechno jedno,“ konstatovala Pešlová a dodala, že mnozí místní volí raději cestu z Fulneku na Děrné, dále na Požahu a Březovou a odtud zpět do Vrchů.

Úplná uzavírka měla trvat původně do 31. října

Nyní se investor a dodavatel dohodli s obecním úřadem ve Vrchách na jejím prodloužení do 21. listopadu. Potom by měl být spuštěn plný provoz, který ale až do 5. prosince budou řídit semafory. „Ten úsek už bude mnohem kratší. Budou se dělat dodělávky, svodidla. Oni nevylučují, že pokud to udělají ryhcleji, tak to pustí dříve. Nemají důvod to zdržovat,“ uzavřela Pešlová.