VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Úterý 18. května na Novojičínsku

Novojičínsko - Stav ohrožení v pondělí sice pominul, ale meteorologové varovali před dalšími dešti. Vodní toky na Novojičínsku byly na prvním a druhém stupni povodňové aktivity.

18.5.2010
SDÍLEJ:

Starostka Bílovce Sylva Kováčiková a místostarosta Miroslav Kratochvíl sledují situaci v Údolí mladých.Foto: Jiří Velký

15.20 Vlak R 838 směřující do Brna hl. nádraží má 67 minut zpoždění. Pravidelný odjezd ze Studénky bývá ve 14.02 hodin. (mil)

15.00 Novojičínský tiskový mluvčí, Josef Gabzdyl: V Novém Jičíně zavládl poprvé od neděle relativní klid. Řeka Jičínka po nočním krátkém vzrůstu hladiny rychle klesala až na první povodňový stupeň, tedy stav bdělosti. Vinou srážek se v odpoledních hodinách začala řeka zvedat, ale zatím jen o zhruba patnáct centimetrů, což nezpůsobuje žádné problémy. Na menších tocích, například na říčkách Grasmanka nebo Zrzávka, byl pokles podobný. Příznivý vývoj byl zaznamenán i na retenčních nádržích Kacabaja v Hodslavicích na Zrzávce a ve Starém Jičíně na Grasmance.

Kvůli předpovědi dalších dešťů ale stále obyvatele vyzýváme k ostražitosti, městští policisté řeky pravidelně obhlížejí, v případě zhoršení by se opět velmi rychle sešla povodňová komise.

Případné škody letošních květnových záplav nebudou vysoké, určitě zcela nesrovnatelné s loňskou bleskovou povodní, kdy jen na městském majetku byla škoda vyčíslena na více než 80 milionů korun.

14.30 Vlak IC 542 Leoš Janáček, který má namířeno do Prahy, má 241 minut zpoždění. Pravidelný odjezd ze Studénky bývá v 10.19 hodin. (mil)

13.12 Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje zřídil krizovou linku humanitární pomoci. Telefon: 950 730 730 E-mail: povoden@hzsmsk.cz

Linka je určena pro občany i firmy, kteří (které) nabízejí humanitární pomoc postiženým lidem v souvislosti s povodněmi v Moravskoslezském kraji.

11.20 Povodí Odry: Odra v Bartošovicích, Bílovka v Bílovci jsou nad druhém povodňovém stupni. Husí potok ve Fulneku, Odra v Odrách, Lubina v Petřvaldě a Jičínka v Novém Jičína hlásí první stupeň povodňové aktivity. Sedlnice v Sedlnicích dosáhla normálního stavu. (mil)

11.00 Vlak EC 148 Jan Perner, který má namířeno do Prahy hl. nádraží má zpoždění 155 minut. Pravidelný odjezd ze Suchdolu nad Odrou bývá v 8.24 hodin. (mil)

10.52 Také v Bílovci velmi nebezpečně kolísá hladina některých potoků. Jsou to zejména Bílovka a Sezina, které se nacházejí mezi 2. a 3. stupněm povodňové aktivity. „Hrozí bezprostřední ohrožení povodní zatím v malém a lokálním rozsahu,“ upozornila starostka Bílovce Sylva Kováčiková. S ohledem na předpovědi, které poukazují na další dešťové srážky, nabádá město své obyvatele k ostražitosti. „Žádáme občany, aby zajistili své nemovitosti a domácí zvířata a případně se připravili na další zvýšení hladin toků Bílovka a Sezina,“ uzavřela Kováčiková. (vru)

10.44 Policie ČR:

Uzavřené silnice:

silnice č. 4804 Jistebník - Košatka 2,5 km – stále v obou směrech neprůjezdná

na ulicích Družstevní a Nádražní ve Studénce je na silnici voda a tyto ulice jsou uzavřeny

silnice III/46411 ve směru od Lubojat na Tísek je uzavřena v obou směrech z důvodu popadaných stromů na silnici

Silnice, které jsou již sjízdné:

silnice č. 4805 Petřvald – Petřvaldík 1,1 km – v obou směrech průjezdná

Na některých místech silnic, nejen v blízkosti vodních toků, je stále tekoucí voda a kaluže, ale jsou se zvýšenou opatrností sjízdné.

Pro zjištění aktuální dopravní situace byla již od pondělí zřízena informační linka 596 110 927 .

10.25 Vlak R 832 Ze Suchdolu nad Odrou do Brna hlavního nádraží má zpoždění 130 minut. Plánovaný odjezd ze Suchdolu byl v 8.07 hodin. (mil)

10.00 Problémy s elektřinou mají stále ve Vrchách, kde padající stromy narušily přívod proudu. Obnovení dodávky je naplánováno na 12. hodinu. Z důvodů povodní museli energetici vypnout distribuční trafostanici ve Studénce. Učinili tak na žádost majitele. (vru)

9.30 Policie ČR: Dopravní policisté neustále monitorují situaci a průběžně zajišťují regulaci dopravy a průjezdnost na kritických místech. Policisté provádí monitoring rovněž z vrtulníku. Dálnice D1 je průjezdná. Pouze na 366 km, sjezd a nájezd na dálnici ve Vrbici je neprůjezdný. Dále na 361 km dálnice, exit Ostrava centrum, musí řidiči využít nadjezdu na mimoúrovňovém křížení. Stejná situace je na mimoúrovňovém křížení exit Ostrava Vítkovice, tj. 354 km dálnice D1. V obou případech je situace řádně označena dopravním značením.

I nadále je funkční informační linka 596 110 927, kde je možné zjistit aktuální dopravní situaci v kraji. Jen pro upřesnění, obsluha linky monitoruje silniční dopravu, nelze na ní zjistit spojení na železnici. I nadále apelujeme na všechny řidiče, aby nepodceňovali situaci a dbali pokynů policistů a dopravního značení. Za včerejší den přijali kolegové operačního střediska v našem kraji oznámení o 29 dopravních nehodách, které se obešly bez smrtelných nebo těžkých zranění. Byli-li účastníci těchto nehod zraněni, tak pouze lehce.

9.29 Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal doplňující zprávu ke své dřívější výstraze. Podle nových informací by se zítra mohly vrátit vydatné deště.

„V Beskydech a jejich nejbližším okolí spadne do půlnoci z úterý na středu dvacet až 70 milimetrů. V dalších oblastech od pěti do 30 milimetrů. K výraznějšímu slábnutí srážkové činnosti by mělo docházet během středečního dne. Na menších vodních tocích v zasažené oblasti dochází i nadále k pozvolným poklesům nebo jsou rozkolísané. Menší levostranné přítoky však zaznamenaly vlivem srážkové činnosti vzestupy. Vzhledem k přetrvávajícím srážkám lze očekávat další vzestupy s možným dosažením dalších stupňů povodňové aktivity. Očekávaná srážková činnost by měla ve druhé polovině noci, dle předpovědi meteorologických modelů, pravděpodobně přechodně zeslabovat. Avšak její intenzita by mohla opět zítra dopoledne zesílit. Předpokládané srážky mohou rovněž opětovně zvýšit aktuálně klesající hladiny menších toků zejména v Beskydech a jejich podhůří. Jejich míra však bude závislá na intenzitě srážek. V níže položených profilech očekáváme vlivem dotokových poměrů v povodí vzestupy hladin ¬ – například Odra v Bohumíně, Bečva v Dluhonicích či Opava v Děhylově,“ uvádí se ve výstraze ČHMÚ.

Varování se týká i polomů. „Mimo povodňového nebezpečí hrozí při kombinaci podmáčené půdy a čerstvého větru i nebezpečí polomů,“ upozorňují odborníci z ČHMÚ. (per)

9.13 Informace Českých drah o situaci na železnici v kraji:Včera ve večerních hodinách byl obnoven provoz na regionálních tratích na Frýdecku a Frýdlantsku. Od včerejší páté hodiny odpolední je neprůjezdný úsek na hlavním koridoru mezi Polankou nad Odrou a Ostravou-Svinovem. Vlaky jezdí odklonem přes Ostravu-Kunčice a Ostravu-Vítkovice. Díky tomu mohou vlaky nabrat 30 – 60 minut zpoždění. Všechny vlaky mimořádně zastavují v Ostravě-Vítkovicích. Komplikace nastaly i na hlavním tahu na Slovensko v Mostech u Jablunkova, kde došlo k prověšení trolejového vedení v délce cca 400 m. Pro cestující v úseku Návsí – Čadca zajišťujeme náhradní autobusy. Správa železniční dopravní cesty pracuje na odstranění závady. Omezení je i v úseku Karviná hlavní nádraží – Louky nad Olší na trati 320, kde je provoz pouze po jedné traťové koleji a cestující musí počítat se zpožděním do 15 minut.

Veškeré informace o mimořádných opatřeních v dopravě na stránkách www.cd.cz/mimoradnosti, případně na zákaznické lince 840 112 113.

O stavu železniční infrastruktury informace na telefonním čísle 725 346 246. (per)

8.47 Policie ČR: Na silnici 46411 mezi obcemi Lubojat a Tísek je komunikace dočasně uzavřena. Vyvrácené a nahnuté stromy ohrožují pádem vozovku. (mil)

8.20

Povodí Odry: Jičínka v Novém Jičíně na prvním stupni povodňové aktivity - stav bdělosti, stejněka tak Odra v Odrách, Sedlnice v Sedlnicích, pouze Lubina v Petřvaldu má druhý stupeň pohotovosti. (mil)

8.17 Policie ČR: Sjízdnost a uzavřené silnice:

silnice č. 4805 Petřvald – Petřvaldík 1,1 km – v obou směrech neprůjezdná

silnice č. 4804 Jistebník - Košatka 2,5 km – v obou směrech neprůjezdná

na ulicích Družstevní a Nádražní ve Studénce je na silnici voda a je uzavřena

některé silnice, nejen v blízkosti vodních toků, jsou částečně pokryty vodou, ale jsou se zvýšenou opatrností sjízdné.

8.00 Na Novojičínsku řeky po ránu klesaly. S výjimkou Odry hladiny všech sledovaných toků na Novojičínsku v úterý 18. ledna k osmé hodině ranní klesaly. Zatímco v Bartošovicích největší řeka na území novojičínského okresu stoupala pozvolna a její hladina byla na 411 centimetrech, což znamenalo za 24 hodin nárůst jen o šest centimetrů, hladina Odry v Odrách stoupala mnohem rychleji. Za dvanáct hodin se zvedla o 25 centimetrů a chybělo jí jen pět centimetrů do II. Povodňového stupně.

V noci poměrně výrazně stoupala hladina řeky Bílovky v Bílovci, která se zastavila na 249 centimetrech ve třetím povodňovém pásmu. V osm hodin ráno již ale byla o dvacet centimetrů níže. Jednu hodinu po půlnoci začala klesat hladina Husího potoka ve Fulneku, od čtyř hodin ráno do osmi hodin klesala hladina řeky Jičínky v Novém Jičíně o půl metru a podobně poklesla hladina řeky Sedlnice v Sedlnicích. Tam to bylo o 34 centimetrů. V tu dobu nebyl ani jednom z toků Na Novojičínsku stav ohrožení, tedy třetí povodňový stupeň. (ipa)

Přečtěte si také:

Pondělí na Novojičínsku

Neděle na Novojičínsku

VÝZVA ČTENÁŘŮM

Zachytili jste povodeň vlastním objektivem? Znepříjemnila Vám velká voda život doma nebo při cestování? Pošlete do redakce Deníku své snímky, videa nebo popis situace na e-mail: milada.soukenkova@denik.cz!

Autor: Milada Soukenková

18.5.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Řemeslné práce - Řemeslné práce Zedník22 000 Kč

Zedníci (kromě zedníků ohnivzdorného zdiva) Zedník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Z:3.4.2017.A:22.2.2018. Praxe min. 5let, spolehlivost, samostatnost, zodpovědnost, řidičský průkaz sk. B výhodou. K základní mzdě poskytujeme odměny z obratu dle vnitřního mzdového předpisu. Telefonní kontakt v pracovní dny od 8:00 do 17:00 na tel:604 591 771. Osobní schůzka po předchozí telefonické domluvě.E-mail:kamenstav@seznam.cz.. Pracoviště: Jiří červinka kamenstav - sídlo, 742 81 Bravantice. Informace: Jiří Červinka, +420 604 591 771.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Zedník18 000 Kč

Zedníci (kromě zedníků ohnivzdorného zdiva) Zedníci. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 21000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Z:12.1.2018.A:22.2.2018. Místo výkonu práce Studénka. Náplň práce: Pokládka zámkové dlažby, obrub. Požadujeme samostatnost, zodpovědnost a časovou flexibilitu. Řidičský průkaz výhodou. Pracovní poměr na dobu určitou, v případě spokojenosti lze prodloužit na dobu neurčitou. Zaměstnanecké výhody: Stravenky. Telefonický kontakt od 8:00 do 15:00 hodin.. Pracoviště: Moravia trend s.r.o. studénka, Oderská, č.p. 407, 742 13 Studénka 3. Informace: Barbora Černíčková, +420 608 627 782.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Zámečník14 000 Kč

Zámečníci strojů Zámečník/Svářeč/Pomocné práce. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Z:14.3.2017.A:22.2.2018.Místo výkonu Jistebník 157.Vhodné i pro zájemce s nižším středním odborným vzděláním ve strojírenském oboru,vhodné i pro absolventy.Jedná se o zámečnické práce s výjezdem do zahraničí,vždy v rozsahu 7 až 14 dní. Výhodné diety v zahraničí (35 eur na den), zajištěno příjemné ubytování.Zaměstnavatel má zakomponováno ve vnitřních směrnicích odměny po ukončení zakázky.Zájemci se mohou informovat na volnou pozici kdykoliv na tel. č. 737 887 522 p. Pavel Mariaš nebo osobně ve dnech Po až Pá od 7,00-16,00 nejlépe vždy po předchozí telefonické domluvě na konkrétní den a hodinu., Kontakt:Pavel Mariaš,tel:737 887 522,e-mail:p.marias@seznam.cz.. Pracoviště: Pavel mariaš, 742 82 Jistebník. Informace: Pavel Mariaš, +420 737 887 522.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Zámečník20 000 Kč

Zámečníci strojů Zámečníci - svářeči. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: Z:5.1.2018.A:22.2.2018. Místo výkonu práce Velké Albrechtice., Místo vhodné i pro zaměstnaneckou kartu., , Osobní kontakt na uvedené adrese od 6:00 do 14:30 hodin. , Požadavky: svářečský průkaz: svařování dle EN ISO 135 P FW FM2 S s 12,0 PF ml. Náplň práce: sestavování strojírenských dílů dle výkresové dokumentace. Zámečnické práce (vrtání, závitování), částečná příprava svarových ploch. Zaměstnanecké výhody: stravenky, příspěvek na kulturu, zdraví, sport a vzdělávání ve formě poukázek. Finanční odměna při pracovním jubileu, zvýhodněné hlasové a datové tarify pro mobilní telefony. Telefonický kontakt od 6:00 do 14:30 hodin.. Pracoviště: Lucco a.s., 742 91 Velké Albrechtice. Informace: Marta Jedličková, +420 556 455 140,556 455 131.

Olympijský festival u Ostravar arény.
42

Olympijský festival vrcholí, o víkendu se čeká největší nápor

Multimediální třída na ZŠ Englišova při hokeji praskala ve švech.
40

Výuka šla stranou. Školy v pátek ovládl hokej

AKTUALIZOVÁNO

Hokejisté v bitvě o finále padli s Ruskem. Zahrají si o olympijský bronz

/FOTOGALERIE/ Šance na medaili ještě žije, zlato z toho už ale nebude. Čeští hokejisté prohráli v semifinále olympijského turnaje s Ruskem 0:3 a budou tak bojovat o bronz. Ze strany národního týmu to nebyl špatný výkon, bohužel znovu vyhořel v koncovce. Svěřenci trenéra Josefa Jandače se v sobotu od 13:10 utkají s vítězem zápasu mezi Kanadou a senzací z Německa.

Za mříže se muži nechtělo. Dobrotu ale nesekal a zvesela kradl dál

Měl být za mřížemi, ale do vězení nenastoupil. Místo toho pokračoval v tom, za co mu soudce udělil trest. Pod zámkem tak lapka bude zřejmě déle, než má nařízeno.

Srbský gólman Marjanovič: Kopřivnici je třeba pogratulovat

Házenkářská extraliga nabídla ve víkendovém kole šlágr v podobě regionálního derby, ve kterém rozjetý karvinský Baník zvítězil, před osmi stovkami diváků, na kopřivnické palubovce 32:27.  

Vědci hledají dobrovolníky pro novojičínské laboratoře

Přes dva tisíce dobrovolníků potřebují vědci na onkologicky zaměřený výzkum. Ten probíhá také v novojičínských laboratořích.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT