VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Úterý 18. května na Novojičínsku

Novojičínsko - Stav ohrožení v pondělí sice pominul, ale meteorologové varovali před dalšími dešti. Vodní toky na Novojičínsku byly na prvním a druhém stupni povodňové aktivity.

18.5.2010
SDÍLEJ:

Starostka Bílovce Sylva Kováčiková a místostarosta Miroslav Kratochvíl sledují situaci v Údolí mladých.Foto: Jiří Velký

15.20 Vlak R 838 směřující do Brna hl. nádraží má 67 minut zpoždění. Pravidelný odjezd ze Studénky bývá ve 14.02 hodin. (mil)

15.00 Novojičínský tiskový mluvčí, Josef Gabzdyl: V Novém Jičíně zavládl poprvé od neděle relativní klid. Řeka Jičínka po nočním krátkém vzrůstu hladiny rychle klesala až na první povodňový stupeň, tedy stav bdělosti. Vinou srážek se v odpoledních hodinách začala řeka zvedat, ale zatím jen o zhruba patnáct centimetrů, což nezpůsobuje žádné problémy. Na menších tocích, například na říčkách Grasmanka nebo Zrzávka, byl pokles podobný. Příznivý vývoj byl zaznamenán i na retenčních nádržích Kacabaja v Hodslavicích na Zrzávce a ve Starém Jičíně na Grasmance.

Kvůli předpovědi dalších dešťů ale stále obyvatele vyzýváme k ostražitosti, městští policisté řeky pravidelně obhlížejí, v případě zhoršení by se opět velmi rychle sešla povodňová komise.

Případné škody letošních květnových záplav nebudou vysoké, určitě zcela nesrovnatelné s loňskou bleskovou povodní, kdy jen na městském majetku byla škoda vyčíslena na více než 80 milionů korun.

14.30 Vlak IC 542 Leoš Janáček, který má namířeno do Prahy, má 241 minut zpoždění. Pravidelný odjezd ze Studénky bývá v 10.19 hodin. (mil)

13.12 Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje zřídil krizovou linku humanitární pomoci. Telefon: 950 730 730 E-mail: povoden@hzsmsk.cz

Linka je určena pro občany i firmy, kteří (které) nabízejí humanitární pomoc postiženým lidem v souvislosti s povodněmi v Moravskoslezském kraji.

11.20 Povodí Odry: Odra v Bartošovicích, Bílovka v Bílovci jsou nad druhém povodňovém stupni. Husí potok ve Fulneku, Odra v Odrách, Lubina v Petřvaldě a Jičínka v Novém Jičína hlásí první stupeň povodňové aktivity. Sedlnice v Sedlnicích dosáhla normálního stavu. (mil)

11.00 Vlak EC 148 Jan Perner, který má namířeno do Prahy hl. nádraží má zpoždění 155 minut. Pravidelný odjezd ze Suchdolu nad Odrou bývá v 8.24 hodin. (mil)

10.52 Také v Bílovci velmi nebezpečně kolísá hladina některých potoků. Jsou to zejména Bílovka a Sezina, které se nacházejí mezi 2. a 3. stupněm povodňové aktivity. „Hrozí bezprostřední ohrožení povodní zatím v malém a lokálním rozsahu,“ upozornila starostka Bílovce Sylva Kováčiková. S ohledem na předpovědi, které poukazují na další dešťové srážky, nabádá město své obyvatele k ostražitosti. „Žádáme občany, aby zajistili své nemovitosti a domácí zvířata a případně se připravili na další zvýšení hladin toků Bílovka a Sezina,“ uzavřela Kováčiková. (vru)

10.44 Policie ČR:

Uzavřené silnice:

silnice č. 4804 Jistebník - Košatka 2,5 km – stále v obou směrech neprůjezdná

na ulicích Družstevní a Nádražní ve Studénce je na silnici voda a tyto ulice jsou uzavřeny

silnice III/46411 ve směru od Lubojat na Tísek je uzavřena v obou směrech z důvodu popadaných stromů na silnici

Silnice, které jsou již sjízdné:

silnice č. 4805 Petřvald – Petřvaldík 1,1 km – v obou směrech průjezdná

Na některých místech silnic, nejen v blízkosti vodních toků, je stále tekoucí voda a kaluže, ale jsou se zvýšenou opatrností sjízdné.

Pro zjištění aktuální dopravní situace byla již od pondělí zřízena informační linka 596 110 927 .

10.25 Vlak R 832 Ze Suchdolu nad Odrou do Brna hlavního nádraží má zpoždění 130 minut. Plánovaný odjezd ze Suchdolu byl v 8.07 hodin. (mil)

10.00 Problémy s elektřinou mají stále ve Vrchách, kde padající stromy narušily přívod proudu. Obnovení dodávky je naplánováno na 12. hodinu. Z důvodů povodní museli energetici vypnout distribuční trafostanici ve Studénce. Učinili tak na žádost majitele. (vru)

9.30 Policie ČR: Dopravní policisté neustále monitorují situaci a průběžně zajišťují regulaci dopravy a průjezdnost na kritických místech. Policisté provádí monitoring rovněž z vrtulníku. Dálnice D1 je průjezdná. Pouze na 366 km, sjezd a nájezd na dálnici ve Vrbici je neprůjezdný. Dále na 361 km dálnice, exit Ostrava centrum, musí řidiči využít nadjezdu na mimoúrovňovém křížení. Stejná situace je na mimoúrovňovém křížení exit Ostrava Vítkovice, tj. 354 km dálnice D1. V obou případech je situace řádně označena dopravním značením.

I nadále je funkční informační linka 596 110 927, kde je možné zjistit aktuální dopravní situaci v kraji. Jen pro upřesnění, obsluha linky monitoruje silniční dopravu, nelze na ní zjistit spojení na železnici. I nadále apelujeme na všechny řidiče, aby nepodceňovali situaci a dbali pokynů policistů a dopravního značení. Za včerejší den přijali kolegové operačního střediska v našem kraji oznámení o 29 dopravních nehodách, které se obešly bez smrtelných nebo těžkých zranění. Byli-li účastníci těchto nehod zraněni, tak pouze lehce.

9.29 Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal doplňující zprávu ke své dřívější výstraze. Podle nových informací by se zítra mohly vrátit vydatné deště.

„V Beskydech a jejich nejbližším okolí spadne do půlnoci z úterý na středu dvacet až 70 milimetrů. V dalších oblastech od pěti do 30 milimetrů. K výraznějšímu slábnutí srážkové činnosti by mělo docházet během středečního dne. Na menších vodních tocích v zasažené oblasti dochází i nadále k pozvolným poklesům nebo jsou rozkolísané. Menší levostranné přítoky však zaznamenaly vlivem srážkové činnosti vzestupy. Vzhledem k přetrvávajícím srážkám lze očekávat další vzestupy s možným dosažením dalších stupňů povodňové aktivity. Očekávaná srážková činnost by měla ve druhé polovině noci, dle předpovědi meteorologických modelů, pravděpodobně přechodně zeslabovat. Avšak její intenzita by mohla opět zítra dopoledne zesílit. Předpokládané srážky mohou rovněž opětovně zvýšit aktuálně klesající hladiny menších toků zejména v Beskydech a jejich podhůří. Jejich míra však bude závislá na intenzitě srážek. V níže položených profilech očekáváme vlivem dotokových poměrů v povodí vzestupy hladin ¬ – například Odra v Bohumíně, Bečva v Dluhonicích či Opava v Děhylově,“ uvádí se ve výstraze ČHMÚ.

Varování se týká i polomů. „Mimo povodňového nebezpečí hrozí při kombinaci podmáčené půdy a čerstvého větru i nebezpečí polomů,“ upozorňují odborníci z ČHMÚ. (per)

9.13 Informace Českých drah o situaci na železnici v kraji:Včera ve večerních hodinách byl obnoven provoz na regionálních tratích na Frýdecku a Frýdlantsku. Od včerejší páté hodiny odpolední je neprůjezdný úsek na hlavním koridoru mezi Polankou nad Odrou a Ostravou-Svinovem. Vlaky jezdí odklonem přes Ostravu-Kunčice a Ostravu-Vítkovice. Díky tomu mohou vlaky nabrat 30 – 60 minut zpoždění. Všechny vlaky mimořádně zastavují v Ostravě-Vítkovicích. Komplikace nastaly i na hlavním tahu na Slovensko v Mostech u Jablunkova, kde došlo k prověšení trolejového vedení v délce cca 400 m. Pro cestující v úseku Návsí – Čadca zajišťujeme náhradní autobusy. Správa železniční dopravní cesty pracuje na odstranění závady. Omezení je i v úseku Karviná hlavní nádraží – Louky nad Olší na trati 320, kde je provoz pouze po jedné traťové koleji a cestující musí počítat se zpožděním do 15 minut.

Veškeré informace o mimořádných opatřeních v dopravě na stránkách www.cd.cz/mimoradnosti, případně na zákaznické lince 840 112 113.

O stavu železniční infrastruktury informace na telefonním čísle 725 346 246. (per)

8.47 Policie ČR: Na silnici 46411 mezi obcemi Lubojat a Tísek je komunikace dočasně uzavřena. Vyvrácené a nahnuté stromy ohrožují pádem vozovku. (mil)

8.20

Povodí Odry: Jičínka v Novém Jičíně na prvním stupni povodňové aktivity - stav bdělosti, stejněka tak Odra v Odrách, Sedlnice v Sedlnicích, pouze Lubina v Petřvaldu má druhý stupeň pohotovosti. (mil)

8.17 Policie ČR: Sjízdnost a uzavřené silnice:

silnice č. 4805 Petřvald – Petřvaldík 1,1 km – v obou směrech neprůjezdná

silnice č. 4804 Jistebník - Košatka 2,5 km – v obou směrech neprůjezdná

na ulicích Družstevní a Nádražní ve Studénce je na silnici voda a je uzavřena

některé silnice, nejen v blízkosti vodních toků, jsou částečně pokryty vodou, ale jsou se zvýšenou opatrností sjízdné.

8.00 Na Novojičínsku řeky po ránu klesaly. S výjimkou Odry hladiny všech sledovaných toků na Novojičínsku v úterý 18. ledna k osmé hodině ranní klesaly. Zatímco v Bartošovicích největší řeka na území novojičínského okresu stoupala pozvolna a její hladina byla na 411 centimetrech, což znamenalo za 24 hodin nárůst jen o šest centimetrů, hladina Odry v Odrách stoupala mnohem rychleji. Za dvanáct hodin se zvedla o 25 centimetrů a chybělo jí jen pět centimetrů do II. Povodňového stupně.

V noci poměrně výrazně stoupala hladina řeky Bílovky v Bílovci, která se zastavila na 249 centimetrech ve třetím povodňovém pásmu. V osm hodin ráno již ale byla o dvacet centimetrů níže. Jednu hodinu po půlnoci začala klesat hladina Husího potoka ve Fulneku, od čtyř hodin ráno do osmi hodin klesala hladina řeky Jičínky v Novém Jičíně o půl metru a podobně poklesla hladina řeky Sedlnice v Sedlnicích. Tam to bylo o 34 centimetrů. V tu dobu nebyl ani jednom z toků Na Novojičínsku stav ohrožení, tedy třetí povodňový stupeň. (ipa)

Přečtěte si také:

Pondělí na Novojičínsku

Neděle na Novojičínsku

VÝZVA ČTENÁŘŮM

Zachytili jste povodeň vlastním objektivem? Znepříjemnila Vám velká voda život doma nebo při cestování? Pošlete do redakce Deníku své snímky, videa nebo popis situace na e-mail: milada.soukenkova@denik.cz!

Autor: Milada Soukenková

18.5.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Zpracovatelé masa, ryb a příbuzní 120 Kč

Zpracovatelé masa, ryb a příbuzní pracovníci Obsluha udíren. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 120 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: z : 23.2.2018 a: 21.5.2018 Přijmeme do výroby v Hladkých Životicích pracovníka na obsluhu udíren, výhodou zkušenosti v masné výrobě. Zodpovědnost, spolehlivost a chuť pracovat podmínkou., Pracovní poměr na dobu určitou s možností prodloužení smlouvy na dobu neurčitou. Vhodné pro zájemce z blízkého okolí., Zaměstnanecké výhody: stravování s příspěvkem zaměstnavatele, zaměstnanecké balíčky, zvýhodněné nákupy, 3 dny dovolené navíc, příspěvek na penzijní připojištění, příspěvek na dopravu (nad 20 km) a další., Kontakt: Ing. Ivo Kraus, tel.: 734 282 124 v pracovní dny 8-14hod., písemně na e-mail: kraus.ivo@reznictvi-hh.cz. Pracoviště: Řeznictví h + h, s. r. o., Hlavní, č.p. 46, 742 47 Hladké Životice. Informace: Ivo Kraus, +420 734 282 124.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 18 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů (kromě tahačů) Řidič/ka nákladního vozidla/obsluha hydraulické ruky. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: z: 19.2.2018, a: 21.5.2018, Požadavky: ŘP sk C,E, profesní průkaz řidiče, jeřábnický průkaz sk. N hydraulické jeřáby a vyšší, průkaz obsluhy montážních plošin (jeřábnický a průkaz obsluhy montážních plošin možno doškolit)., Výhody: prémie, inf.: p. Křístek, tel: 725 061 509, e-mail: milankristek@seznam.cz. Pracoviště: Milan křístek, 742 21 Kopřivnice. Informace: Milan Křístek, +420 725 061 509.

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Ostatní pracovníci ostrahy a 18 000 Kč

Pracovníci v oblasti ochrany a ostrahy Ostraha prodejen. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 24000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: z: 24.1.2018, a:21.5.2018, Věk nad 18 let, příjemné vystupování, trestní bezúhonnost, přiměřený zdravotní stav, praxe výhodou není však podmínkou. Certifikát strážného zajistíme! , Pro informování ohledně pracovního místa volat na níže uvedený telefon. Nechodit na pobočku!, Inf. telefonicky nebo emailem. volat od pondělí do pátku od 8:00 do 15:00 na č.: 606 333 112, písemně na email: s.bernardi@bohemiaplus.cz. Pracoviště: Bohemia marten plus s.r.o. pracoviště kopřivnice, Husova, č.p. 338, 742 21 Kopřivnice. Informace: Simona Bernardi, +420 606 333 112.

Výroba - Výroba Montážní dělník 16 600 Kč

Montážní dělníci výrobků z kovů Montážní dělníci výrobků z kovů, číslo VM 13 711 380 778. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 16600 kč. Volných pracovních míst: 72. Poznámka: z:15.12.2017 a:26.4.2018, místo vhodné i pro zaměstnaneckou kartu, , Místo výkonu práce (adresa):Průmyslový park 302, Kopřivnice / 1.máje 2636, Rožnov pod Radhoštěm, Dobrá manuální zručnost, práce zaměřená na drobnou motoriku, práce ve stoje, směny 8 hodin a 12 hodin v nepřetržitém pracovním provozu!!!, , Vaše úkoly: Montáž dle pracovních postupů, Kontrola hotových výrobků, Balení hotových výrobků a podskupin dle platného balícího předpisu, Hlášení všech neshod, které znemožňují montáž, popř.funkci hotového výrobku. , Váš profil: Schopnost pracovat v týmu, Vědomí spolehlivosti a serioznosti ve vztahu k zákazníkovi, Flexibilita, Snaha učit se novým postupům. , Nabízíme: práci v moderním pracovním prostředí, možnost profesního růstu, vstupní zaškolení dotované stravování ve vlastních prostorech, 5 týdnů dovolené, širokou škálu zaměstnaneckých benefitů (např. příspěvek na penzijní připojištění, podpora volnočasových a sportovních aktivit…), Inf: osobně pátek na 10h do:, Náborového centra pro společnost Brose, Štefánikova 244, 3.p.. Pracoviště: Brose cz spol. s r.o., Průmyslový park, č.p. 302, 742 21 Kopřivnice. Informace: Kateřina Schenkerová, +420 724 809 832.


Středisko volného času Fokus Nový Jičín.

Soud v kauze Fokus se opět nekonal

Fotbalisté Fulneku mohli po výhře s Odrami, kterou viděly tři stovky diváků, slavit vytoužený postup v domácím prostředí.

Souhrn I. B třídy, sk. D: Fulnek si zajistil čtyři kola před koncem postup

Kopřivnice bude mít nové komunitní centrum

Rozsáhlou rekonstrukcí prochází v současné době budova bývalých jeslí ve Francouzské ulici v Kopřivnici. Vzniká tam nové komunitní centrum, ve kterém bude působit pod jednou střechou celkem pět organizací.

Nechci dárek, řekl oslavenec. Peníze nechal poslat na obnovu kostela

I když soud v současné době rozhoduje o trestech pro žháře, kteří vloni zapálili dřevěný kostelík v třinecké části Guty, jedno je jisté ač je památka nenávratně pryč, přesto s trochou nadsázky vstane z popela.  

Derby v Libhošti zvládl lépe Jistebník

Fotbalisté Jistebníku uspěli v novojičínském derby v I. A třídě, skupině B, především díky prvnímu poločasu, po kterém vedli už 4:1 a stopli čekání na výhru. 

Trojitá zlodějská bezostyšnost a uzamčení Beskyd před uhlobarony: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 21. května 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT