Značka zákaz vjezdu se objevila z obou stran mostu přes řeku Lubinu v Mošnově minulý týden. Zároveň na něm začaly práce na jeho opravě. Podél mostu alespoň vede provizorní lávka, po které přejdou pěší nebo lidé s kolem či s kočárkem.

Uzavření mostu má trvat až do 1. září, což přinese lidem v Mošnově komplikace, zejména těm, kteří bydlí na levém břehu řeky Lubiny.

„Komplikace to je, hlavně pro ty lidi, kteří jezdí s malými dětmi do školky případně i do školy. Těm totiž nezbývá nic jiného než jet přes Dvorek. Tudy je vedená i oficiální objížďka," sdělil pro Novojičínský deník starosta Mošnova Radomil Bodzsar.

Podle serveru mapy.cz je vzdálenost z odbočky ze silnice I. třídy do Mošnova ke škole kolem 730 metrů, objížďka z toho samého místa je kolem tří a půl kilometru. „Už tak máme problém se sečením a do toho nám to ještě komplikuje ta objížďka," poznamenal mošnovský starosta.

Podle něj ale oprava mostu byla nutná a neodkladná. „Ten most byl ve velmi špatném stavu. Jsme hodně rádi, že se to opravuje, tam se třeba udělala díra a bylo skrz ní vidět řeku Lubinu," popsal situaci Radomil Bodzsar.

Starostovi Mošnova je jasné, že se najdou lid, kteří budou kvůli objížďce nadávat. „Ale lidi s tím byli srozuměni, a pokud vím, je hodně těch, kdo jsou rádi, že se to opravuje," uzavřel starosta Mošnova.