Ve Frenštátě se otevíraly brány aquapartku zhruba druhý květnový víkend. Navštěvníci přišli, i když nebylo příliš velké horko. Koupání totiž umožňovala předehřívaná voda. Letos je ale, a asi nejen ve Frenštátě pod Radhoštěm všechno jinak. Počasí zatím kazí plány na jaékoliv vodní radovánky na koupalištích.

Frenštátští plánovali otevření na 22. května, z technických důvodů termín posunuli o týden a nakonec se rozhodli pro definitivní datum 1. červen. „To počasí je hodně špatné. Nestačili jsme ani sekat trávu,“ uvedl správce krytého bazénu a aquaparku Jiří Štefek, jenž přiznal, že tak špatné a deštivé počasí snad nepamatuje. „Chtěli jsme dělat i nějaké nátěry, ale nešlo to,“ poznamenal.

Frenštát jde s jednou změnou do nové sezóny, a to s novým ceníkem. Celodenní vstupné pro dospělé bude stát 85 korun, děti do 18 let a důchodci zaplatí 60 korun a účastníci ve skupinách 55 korun. Dopolední vstupné bude 65, 50 a 45 korun, stejně tak bude stát i odpolední. Večerní vstupné v době od 17 do 20 hodin bude 50 korun pro dospělého, pro ostatní vyjmenované skupiny 40, respektive 35 korun.

Stejně jako jiní provozovatelé, tak i Jiří Štefek souhlasí s tím, že loňská sezóna byla o něco málo lepší než ta předchozí. „Loni byl červen úplně špatný a zachraňoval to červenec. Z toho pohledu to ještě letos není nějak dramatické. Kdyby se to kolem desátého června vybralo, nemuselo by to být špatné. Uvidíme, necháme se překvapit,“ uzavřel Štefek.