Oficiální otevření dětského hřiště bylo dárkem města dětem k jejich mezinárodnímu dni. I proto nechyběly mísy koláčů. „Děti dostávají ještě pití, pastelky a nějaké sladkosti," doplnila Marie Velká, vedoucí odboru kultury a sportu bílovecké radnice.

Děti mezitím využívaly houpaček, skluzavek, různých lezeckých stěn či lanových mostů. Jiné hrály fotbal na vedlejším hřišti, které vzniklo jako součást sedmé etapy regenerace panelových sídlišť. Hřiště s herními prvky, které radnice otevřela včera, zakončilo osmou etapu tohoto dlouhodobého projektu.

Nově dětské hřiště v Radotínské ulici v Bílovci město oficiálně uvedlo do provozu na Mezinárodní den dětí.

Regenerace panelových sídlišť v Bílovci

Osmou etapu regenerace panelových sídlišť v Bílovci zahájili loni v červenci. Týkala se úprav v okolí bytových domů v horní části Radotínské ulice. „Cílem akce bylo zkvalitnění bydlení v této oblasti," uvedl starosta Bílovce Pavel Mrva a dodal, že osmá etapa byla rozdělena na dvě části.

„V prosinci loňského roku jsme uzavřeli část, jež byla zaměřena na vlastní regeneraci sídliště. Nyní uzavírá druhá část v podobě dětského hřiště. Zahájilo se na podzim, stavba byla hotova v prosinci, ale dnes bylo oficiální předání," dodal starosta Bílovce s tím, že poblíž hřiště by mělo ještě vzniknout sociální zařízení, aby maminky s dětmi měly veškerý komfort.

Zmíněná regenerace sídliště se týkala především zeleně v okolí domů, výsadby bezúdržbových keřů a stromů, a úpravy předzahrádek. Město nechalo vybudována kontejnerová stanoviště, nový chodník i třicet parkovacích stání pro osobní automobily v Radotínské ulici, včetně dvou vyhrazených stání pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace. Vznikla také terénní schodiště a bezbariérová rampa a rekonstrukcí prošlo rovněž veřejné osvětlení. Nové dětské hřiště je na terasovitém svahu nad víceúčelovým sportovním hřištěm a je rozdělené do čtyř ploch s různými herními prvky.

Hřiště hlídají nedaleké kamery, které jsou dnes v takových lokalitách nutné. „Už jsme tady několikrát byli kvůli výrostkům," naznačil velitel bílovecké městské policie Pavel Kudela. Podle starosty Pavla Mrvy takové hřiště zatím nemá v Bílovci obdobu. „Věřím, že se bude návštěvníkům líbit a také, že se tady nikdo nezraní," uzavřel Pavel Mrva.