„Tento umělý vánoční strom jsme koupili, protože strom, který byl za účelem Vánoc vysazen před několika lety, je ještě malý,“ sdělil pro Deník Martin Holub a dodal, že kovový strom viděli loni v nedalekých Těškovicích.

„Má na výšku deset metrů, při zemi je široký čtyři metry. Těškovicím to dělal Kovomont, pan Lindovský z Kyjovic. Nám se to líbilo, tak jsme to objednali také. Až živý strom vyroste, budeme ho používat jako vánoční a tento využijeme někde jinde. Dá se rozmontovat a složit,“ pokračoval Martin Holub.

První sníh ve Štramberku, listopad 2023.
FOTO: První sníh ve Štramberku, podívejte se na tu krásu

Bílovecký starosta podotknul, že nový vánoční strom je svým způsobem šetrný k přírodě. „Nemusí se kácet živý strom. I když přes den vypadá jako kovová konstrukce, když se to rozsvítí po setmění, je moc hezký,“ míní Martin Holub.

Rozsvícení vánočního stromu v Bílovci se uskuteční v rámci Mikulášského jarmarku v sobotu 2. prosince, a to v 17 hodin. Ve stejné chvíli se rozzáří vánoční výzdoba i v dalších částech Slezského náměstí. Premiérově bude také stylově nasvícená radnice, před kterou bude od pátku 1. prosince stát dřevěný betlém. Rovněž poprvé.

Cesta k Flascharovu dolu v Odrách - 28. listopadu 2023.
V Odrách chtějí zpřístupnit další část Flascharova dolu. Zadali dokumentaci

Bílovec nějakou dobu využíval jako vánoční strom 27 metrů vysokou jedli v parčíku u kostela. Strom ale kvůli špatnému stavu bylo nutné pokácet. V říjnu 2019 v témže parčíku nechal Bílovec vysadit jedli kavkazskou, vysokou 5,5 metru. Ta sloužila jako vánoční strom v posledních letech. Letos ji vystřídá desetimetrová konstrukce s rozsvícenou hvězdou na špici. Svítící jehlan místo vánočního stromu, avšak mnohem nižší, používají místo živého vánočního stromu již několik let ve Studénce na náměstí Republiky.