„Vodnické hry už byly pořád to samé a starší lidé si stěžovali, že se na rybníky nedostanou. Loni jsme dělali obecní den poprvé na hřišti a budeme to tady dělat ještě příští rok, protože bude kulaté výročí vzniku obce a výročí mají i hasiči. Jestli pak lidi budou mít zájem, přesuneme se zpátky k rybníkům, protože se ozývá stále více hlasů, proč je to na hřišti a ne opět u rybníků," sdělil starosta Bítova Tomáš Richter.

Loňský obecní den v Bítově na hřišti byl klasický, letos ho okořenili o různé soutěže, jako například řezání dříví ve dvojici nebo pití piva z PET lahve na čas. Vyvrcholením ale byla soutěž s názvem Tvoje tvář má známý hlas.

„Mysleli jsme si, že tady pozveme nějakou revivalovou skupinu, ale i to stojí hodně peněz. Tak jsme se rozhodli, že to dáme místním," podotknul starosta a připomněl, že zájemci si mohli vymyslet kostým, vybrat co budou zpívat a nechali na nich, zda naživo či na playback.

Pod pódiem, i na něm, se tak postupně představila kapela Nightwork s hitem Tepláky, v duetu si zazpívaly dvě hvězdy osmdesátých let minulého století Samantha Fox a Sabrina skladbu Call Me, Justina Biebra a jeho skladbu Sorry naživo zazpívala Gabriela Beranová a jako poslední vystoupili Karel Gott a Darinka Rolincová se skladbou Zvonky štěstí.

O vítězi rozhodovali návštěvníci akce, kteří dostali hlasovací žetony. Nejvíce jich dali kapele Nightwork, od níž se po celou dobu nehnula Tatiana Vilhelmová, strážkyně Vojty Dyka.

„Měli jsme toho nachystaného více, hlavně pro děti, ale počasí je špatné a na hřišti by bylo bahno. Podepsalo se to i na návštěvnosti, ale ti co přišli, se, myslím, bavili," řekla Naděžda Hošová, administrativní pracovnice na obecním úřadě v Bítově.