Nová hala o vnějších rozměrech zhruba 31 krát 19 metrů bude sloužit hlavně sportovním účelům.

„Primárně je to na sport, ale částečně je možné využití i na jiné akce, neboť kromě standardního příslušenství jako jsou šatny, sprchy, nářaďovna, tam je také kuchyňka a takzvaná odpočinková gastrozóna. Místo, kde je posezení je od prostoru tělocvičny oddělené sklem, takže je odtud možno sledovat dění,“ uvedl Ladislav Matúš a dodal, že rozměry tělocvičny jsou zhruba 24 krát 12 metrů a měly by stačit k tomu, aby se v ní dal hrát například volejbal, badminton, v omezené míře futsal a také florbal nebo tenis.

Rekonstruovaný krytý bazén ve Studénce, 28. listopadu 2022.
OBRAZEM: Studénka má nový krytý bazén. S nerezovou vanou a vířivkou

„Tělocvična má menší rozměry, takže by se v ní nedaly hrát některé soutěže, ale pro potřeby obce bude dostačující. Může tam trénovat náš fotbalový a futsalový klub, může to využívat mateřská škola, mladí hasiči, trenéři tady chtějí založit volejbalový klub, a také už tady chce někdo trénovat tenis,“ nastínil starosta Bordovic.

Podle projektu je možné tělocvičnu využívat částečně i na kulturní akce, kterých se může zúčastnit až téměř 150 lidí, přednášek a divadel, ještě o deset více.

Ladislav Matúš připomněl, že původně uvažovali o stavbě kulturního zařízení, ale byl problém sehnat na takový projekt dotaci. Hala s možností dalších aktivit se ukázala jako lepší řešení.

„Plesů a kulturních akcí už moc není, zatímco o sportování je stále zájem,“ poznamenal starosta Bordovic s tím, že po zhruba dvouletém snažení se obci podařilo získat dotaci z Národní sportovní agentury ve výši 27,2 milionu korun. Celkové rozpočtové náklady byly původně nižší, ale vzhledem k tomu jak rostou ceny stavebních materiálů a energií, se vyšplhaly na zhruba 44 milionů korun.

Rozsvícení vánočního stromu ve Fulneku 25. listopadu 2022.
VIDEO: Vánoční strom ve Fulneku už září, rozsvítila ho princezna Terezka

„Jsme rádi, že se podařilo dotaci získat, bez ní bychom neměli šanci halu postavit,“ poznamenal Ladislav Matúš a dodal, že Bordovice patří s počtem okolo 660 obyvatel k menším obcím na Novojičínsku.

Stavbu obec předala 23. listopadu, v pondělí 28. listopadu se do práce pustili bagristé. „Skrývka ornice, kterou v počátku odstranili, se odváží na úřadem určený pozemek, kde bude využívaná hospodárným způsobem za účelem jeho zúrodnění,“ doplnil starosta Ladislav Matúš.