Celkové náklady na přestavbu letního kina přesáhly 16 milionů korun. Celou částku platilo město z vlastních zdrojů.

V areálu vzniklo malé podium s hledištěm, brodítko a promenáda. Dominantou revitalizovaného areálu je jezírko s hloubkou až 3 a půl metrů a s vodopádem. „Prostor hlediště kina se proměnil ve vodní plochu, která bude doplněna rostlinami. Chodníky lemují lavičky, tráva, bylinkové a květinové záhony. Nechybí odpadkové koše a stojany na kola,“ popsal přestavbu Michal Hub z odboru rozvoje a investic.

Ve Smetanových sadech se také vyměnilo osvětlení a vysadily se nové stromy. Ani po rekonstrukci se zde nebudou promítat filmy v rámci letního kina, prostor zde není ani pro aktivní odpočinek. Sportovní vyžití je nulové a podle mluvčí města to tak zůstane i do budoucna. „Jde opravdu jen o oddechovo-relaxační areál,“ poznamenala.

Starý areál se začal přestavovat vloni na podzim. V původních plánech zastupitelstvo rozdělilo práce na dvě etapy. V té druhé měla v sadech vzniknout kavárna s terasou.

„Měli jsme hlavní důvody, proč rozdělit investiční akci na dvě etapy. Zaprvé šlo o nedostatečné vymezení finančních prostředků v rozpočtu města a zadruhé platný územní plán nepřipouštěl umístění objektů občanského vybavení a komerčních zařízení. Zastupitelstvo by mělo v záři zákaz zrušit,“ uvedl místostarosta Václav Dobrozemský.

Současně však město vybudování kavárny odsunulo.„Dali jsme přednost potřebnějším investicím. Připravujeme přestavbu Domu sester na byty, potřebujeme dostavět kulturní dům, investujeme do modernizace bytového fondu a tepelného hospodářství, budeme rekonstruovat střechu zimního stadionů a celkově revitalizovat sportoviště,“ vysvětlil Dobrozemský.

Možný vznik kavárny závisí také na tom, jak moc budou obyvatelé areál bývalého letního kina navštěvovat. „Ze zkušenosti rovněž víme, jak obtížně se hledají nájemci do nebytových prostor města. Je tedy otázkou, jakou formou by v budoucnu byla kavárna provozována,“ doplnil místostarosta.

Letní kino ve Smetanových sadech uzavřelo město v červnu 2013 kvůli špatnému technickému stavu a zastaralé promítací technice. Od té doby se v létě filmy promítají v zahradě Nového Slunce.