Do aukce nevyužitého majetku města zařadila Kopřivnice například vyřazené kusy kancelářské techniky, ale také věci, o nichž by leckdo mohl s úspěchem pochybovat, že kdy byly majetkem města. Jedná se totiž o nevyužité pomůcky příspěvkových organizací města, ale také nejrůznější ztráty a nálezy.

„Nalezené věci mohou lidé odevzdávat na Informacích v přízemí radnice nebo vhodit do některé ze schránek důvěry. My je zaevidujeme a prostřednictvím internetových stránek budeme informovat o tom, že jsou u nás uloženy,“ řekla Romana Bartoňová z oddělení vnitřní správy, které agendu ztrát a nálezů zajišťuje.

Každý nalezený předmět radnice uschovává po dobu šesti měsíců. Pokud se nepodaří zjistit jeho vlastníka, připadá marným uplynutím zákonné lhůty do vlastnictví města. „Předměty, které může město využít, jsou zařazeny do evidence majetku, věci městem nevyužitelné jsou rozprodávány v aukcích a věci nefunkční projdou likvidací,“ přiblížila osud nevyzvednutých nálezů Miroslava Michalská, jež má na starost evidenci majetku.

Nevyužitý majetek města mohou zájemci dražit do čtvrtku 4. listopadu, do 13:00 hodin, na webových stránkách www.koprivnice.cz. K mání je například traktor ZETOR MP 6718 (rok výroby 1977) za vyvolávací cenu 30 tisíc korun. Je pojízdný a má STK do 19. června 2013, je u něj však nutná oprava řazení a hydrauliky. V aukci jsou ale také například počítačová sestava s klasickým monitorem, tiskárny, psací stroje, elektrická sekačka nebo také berle či nepoužívané chodítko s nosností 150 kilogramů a se zabudovaným sedadlem. Jeho původní cena byla 17 400 korun, vyvolávací je 8 tisíc korun.

Kompletní evidenci ztrát a nálezů lze nalézt na zmíněných internetových stránkách pod záložkou Městský úřad, v sekci Informace z radnice.