Přestože obě velké sjezdovky v areálu Heiparku nebyly ještě v sobotu 7. ledna v provozu, mířily tam již od dopoledne desítky milovníků zimních sportů. Nebyli to ale lyžaři, nýbrž bruslaři. Heipark se totiž může pochválit další novinkou, a to nefalšovanou ledovou plochou, která pokryla plochu víceúčelového hřiště. Na místě tak vzniklo kluziště o rozměrech 36 x 19 metrů s mantinely i brankami. „Sněhu je všude docela málo, tak jsme před Vánocemi zprovoznili ledovou plochu. Je tu chladící agregát, který je schopný udržet led až do teploty patnácti stupňů. Je to vlastně stejná technologie, jaká se používá na vytvoření ledu pro hokejové zápasy pod širým nebem, jako třeba v Rusku, Americe i v České republice,“ uvedl Jiří Šindler z Heiparku.

Již první bruslení, o prvním svátku vánočním, návštěvníci přivítali a nadšení byli i ti, kdož přišli o víkendu. „Je to tady výborné. Akorát v těch rozích je to malinko hrbolaté, ale jinak skvělé,“ řekla žena středního věku, která se představila jako Dana. „Už jsem tady byla dvakrát. Je to tady super,“ pochvalovala si bruslení jedenáctiletá Veronika Čatkosová, jež přijela z Fulneku. Informaci o kluzišti získali z internetových stránek Heiparku, když zjišťovali, zda se už může lyžovat.

Jiří Šindler upozornil, že ledovou plochu poskytují také na pronájem menším skupinám. „Není to klasický rozměr stadionu, takže je to i trochu výhoda. Domluví se třeba deset chlapů a jdou si zahrát hokej. V kiosku si pak mohou dát něco teplého,“ přednesl lákavou nabídku Šindler a dodal, že zatím je o bruslení slušný zájem.

Kromě zmíněného kiosku je na místě také půjčovna bruslí. Ve všední dny mohou kluziště od 9.30 hodin dopoledne využívat školy, od 13.30 do 15 a od 15.30 do 17 hodin je bruslení veřejnosti, od 17.30 a pak od 19.30 si kluziště mohou pronajmout zájemci o hokej. V sobotu a neděli je bruslení veřejnosti od 9.30 do 17 hodin, přičemž vždy po hodině a půl je technická přestávka na údržbu ledu. Večerní hodiny jsou, tak jako v týdnu, vyhrazeny pro hokejisty. Denní vstupné pro jednotlivce je třicet korun, děti do 6 let bruslí zdarma.