Nevšední podívaná se naskytla všem návštěvníkům tošovického HEIparku. Probíhal tam totiž již od pátku takzvaný HEIpark Cup, který prověřil dovednosti nejednoho lyžaře.

Soutěže a zajímavé aktivity probíhaly již od pátečního večera. Od jedenadvacáté hodiny probíhaly skoky do BigAirBagu. Ten se zařadil mezi jednu z největších atrakcí, jakou se může HEIpark v současné době pyšnit. Jak už název napovídá, jedná se o velký pytel z odolného materiálu, který je pomocí kompresorů neustále plněn vzduchem. Lyžaři, snowboardisti a v jednom případě i cyklista, se rozjeli z vysoko položeného startu dolů na rampu, kde pak ve vzduchu ukázali občas až kaskadérské kousky a někdy i na zemi, když pytel přeletěli.

Zájem o tuto atrakci byl velký. „Je to super! Jednou mi to ukázal kamarád a mě to od té doby drží. Jde hlavně o ten adrenalin před dopadem. Vždycky se snažím vymyslet nějakou sestavu zatímco jsem ve vzduchu, ale teď se mi například stalo, že jsem pytel přeletěl,“ směje se asi jeden z odvážlivců. Po volné jízdě si pak mohli účastníci sjezdu do BigAirBagu zapojit do soutěže o nejlepší kreaci ve vzduchu.

Sobotní den pak sliboval řadu aktivit, mezi nimiž byl například HEIkalčin sjezd na čemkoli a závody v paralelním slalomu. Večer pak HEIpark Cup uzavřel ohňostroj.