Na cihlové zdi jsou historické fotografie známých míst v Hodslavicích, které je díky aplikaci vytvořené zmíněným Krychličem možno vidět jinak.

„Historické fotografie Hodslavic jsou pro více zábavy obohacené o rozšířenou realitu. Černobílým fotografiím je možné vdechnout život a barvy Vincenta van Gogha díky na míru vytvořené aplikaci Galerijní, kterou si každý může stáhnout do svého mobilního zařízení,“ vysvětluje Lenka Šíchová.

Rodiče malého Šimonka Hanzelky se snaží vylepšit mu život v těžké nemoci.
Chodit aspoň doma. Šimonek z Novojičínska má vzácnou nemoc, pomůže Trexrobotics?

Cílem projektu je přinést více venkovní zábavy napříč generacemi. „Babičky a dědečkové si mohou zavzpomínat na staré časy, například na cvičení v již zaniklé elegantní budově bývalé Sokolovny, a mladí, třeba jejich vnoučata, jim mohou přes svůj smartphone ukázat tajemství Galerijní, které je kolemjdoucím na první pohled skryto,“ pokračuje Lenka Šíchová

Sedm víkendů

Patnáctiletý chlapec tvořící pod jménem Krychlič vytvořil aplikaci a rozšířenou realitu na podkladě jejího kreativního konceptu.

Jistebník, to jsou nejen rybníky, sochy a Galerijní ulice. Obec toho může nabídnout více.
Jistebník není jen Galerijní ulice, tradici zde má i hudba

„Pracovali jsme na tom ve volném čase a dalo nám to sedm skvěle strávených víkendů,“ dodává nadšeně Lenka Šíchová.

S hledáním historických fotografií Hodslavic se správnou atmosférou pomohl místní zpravodaj. Díky obci tak oslovili všechny obyvatele Hodslavic, kteří přinášeli zajímavé fotografie ze svých soukromých sbírek.

Díla van Gogha

„Vybírali jsme ty, které měly zajímavou atmosféru a kde byly historické domy a ideálně i lidé kolem. Některé fotografie jsou i sto třicet let staré. Kritériem výběru bylo od začátku i to, zda se fotografie dá prolnout s některým z děl Vincenta van Gogha. Díky velmi barevnému světu jeho slavných děl jsme vytvořili hezký kontrast k černobílým fotografiím,“ doplňuje Lenka Šíchová.

Podívejte se také na další raritu z Novojičínska, Galerijní ulici v Jistebníku:

Dřevěný kostelík

Starobylý dřevěný kostelík v centru obce je možné vidět v podobě jako by ho namaloval slavný holandský malíř pouze v chytrém telefonu díky aplikaci, stejně jako mladého Františka Palackého, který na chvilku vykoukne z okna jeho rodného domu.

Ti, kteří nepoužijí chytrý telefon, nemusí litovat. Decentní podklad cihlové zdi s černobílými fotografiemi přináší rovněž příjemný zážitek. Aplikaci je možno stáhnout na této webové adrese