Dotaci ve výši 100 tisíc korun, kterou poskytl Státní fond kinematografie z výzvy Technický rozvoj a modernizace, město použije na výměnu již zastaralého kino-serveru ve frenštátském kině. Vedoucí kina Oldřich Svoboda uvedl, že kino-server byl ve frenštátském kině nainstalován v roce 2012.

„V dnešní době, kdy začíná být standardem 3D projekce nebo projekce HFR s frekvencí 60 snímků za sekundu, tento kino-server již nedostačuje. Nový server bude splňovat stávající standardy a další potřebné parametry, například projekci z externího úložiště NAS,“ dodal Ondřej Svoboda a upřesnil, že celkové náklady na výměnu kino-serveru by měly stát okolo 370 tisíc korun.

Iva Vašendová, tisková mluvčí města Frenštátu pod Radhoštěm připomněla, že zdejší kino prošlo před sedmi lety digitalizací, výměnou vnitřních kabelových rozvodů, většiny oken a vstupních dveří. V loňském roce byly vyměněny všechny sedačky a podlahové krytiny v kinosále.

Standard pohodlí diváků se oproti minulosti podstatně zvýšil, vedení kina se chce ale v budoucnu ještě zaměřit na postupnou obnovu budovy.

„Stále zbývá vyměnit zastaralou vzduchotechniku. Kino si určitě také zaslouží obnovu fasády, rekonstrukci vstupních prostor do budovy a především generální opravu šaten v suterénu, který trpí vlhkostí způsobenou spodní vodou. Přesto jsem rád za každý dílčí úspěch, jakým je například získávání prostředků na obnovu našeho kina,“ doplnil Ondřej Svoboda.