Fulnečtí zastupitelé již delší dobu jednali o možném převzetí Knurrova domu z majetku Moravskoslezského krajedo majteku města. Když budovu nedávno opustil domov mládeže, mohlo dojít k realizaci záměru. Na posledním zasedání tak fulnečtí zastupitelé převod schválili.

Zároveň ale vyvstaly otázky nad využitím objektu. Kraj totiž vydal omezení, že po deset let mohou být v budově pouze instituce veřejné podpory.
„Nesmí tam být žádný nocleh, protože bychom dělali konkurenci hoteliérům, nesmí tam být vyvařování,“ nastínil místostarosta Jaroslav Štekbauer a zároveň dodal, že nějakou dobu se ještě v objektu budou učit žáci takzvané speciální školy, než se přestěhují do nových prostor, které chce město nechat vybudovat v Základní škole J. A. Komenského.

„My bychom si měli vytvořit komisi, která řekne, co v tom objektu chce mít,“ pokračoval Štekbauer a upozornil, že město by mělo jednat rychle, aby co nejdříve zadalo návrhy projektantům. Důvodem je možnost čerpání dotací z ROP Moravskoslezsko. „Souběžně s tím projektantem musíme jít do školy a říci, jestli jsme schopni vytvořit tam prostředí pro těch šest tříd,“ poznamenal Štekbauer.

Podle starosty Fulneku Jiřího Denera by město určitě chtělo do Knurrova domu přestěhovat informační centrum a také knihovnu pro děti. O dalších aktivitách se teprve rozhodne. Do té doby se zástupci města pokusí jednat s Moravskoslezským krajem o důležitém ústupku. „Budeme žádat kraj o zkrácení té desetileté omezující lhůty na polovinu. Protože provozní náklady za tu dobu mohou činit kolem šesti až sedmi milionů korun. A to by mohlo být pro město smrtící,“ vysvětlil fulnecký starosta.