Návrh v Kopřivnici podal Václav Sogel. „Navrhovatel namítá, že každý den slýchá z volebních komisí, jak moc se pletli, navíc někteří nechtěli moc počítat. Jelikož se navrhovatel stavěl proti vedení města i proti vlastní straně, je docela možný i úmysl, aby se neprosadil. Osobně slyšel jednoho člena, když říkal, jak se dá podvádět. Navrhovateli nejde o jeho osobní prospěch, ale o voliče, kteří mu dali svou důvěru, a o voliče,“ popisuje tvrzení navrhovatele krajský soud.

Zahájení stavby obchvatu Mošnova, 11. října 2022.
VIDEO: Domy u silnice v Mošnově už se nebudou třást, začala stavba obchvatu

V rozhodnutí senát soudu konstatuje, že navrhovatel neuvádí žádná relevantní ověřitelná tvrzení o skutečnostech, které by měly mít vliv na rozložení mandátů v zastupitelstvu Kopřivnice. „Jeho návrh je vystavěn toliko na dohadech založených na doslechu od nekonkrétních osob,“ uvádí soud důvody, proč návrh Václava Sogela zamítl.

Kampaň prý byla lživá, a to rozhodlo

Sogel kandidoval ve volbách v Kopřivnici za SPD, které získalo dva mandáty. On ale skončil jako náhradník.Ve Fulneku podala zpochybňující návrh Občanská demokratická strana, která získala ve volbách jediný mandát. I její návrh Krajský soud v Ostravě zamítl. ODS si stěžovala, že jiné politické uskupení vedlo negativní kampaň vůči členům zastupitelstva a vedení města Fulneku. Předložit přesvědčivé důkazy se jí ale nepodařilo. „Volební soud se nemůže zabývat důvodností pouhých domněnek, nepodložených žádnými konkrétními skutečnostmi,“ stojí v odůvodnění soudního senátu.