Cílem celoročního projektu KOPRtoUR je osvěta veřejnosti v oblastech globální zodpovědnosti a ochrany životního prostředí, ale také podpora péče o zdraví a občanské participace. V rámci projektu proběhly tradiční osvětové akce, komentované vycházky do místní přírody, aktivity na podporu zdravého pohybu a zdraví obyvatel, jako například kampaň Do práce na kole, dny s fyzioterapeutkou, Týden pro rodinu a další. Podpořeno bylo také pokračování programu Architektura do školek nebo příprava nového zdravotního plánu města.

Hodonín - Kopřivnice 5:4
Kopřivnice trápila favorita! Na derby už s Bartošákem

„Celý název projektu zní KOPRtoUR…Cesta za udržitelným rozvojem, což symbolizuje dlouholeté směřování Kopřivnice k trvale udržitelnému rozvoji. Jako symbol udržitelnosti sázíme každý rok ve spolupráci s dětmi trvalky. Letos poprvé to byl, trochu netradičně, bambus,“ uvedla koordinátorka projektu Zdravé město Kopřivnice Ivana Holubová. „Vysazený bambus nyní poroste dva až tři roky bez zásahů, a poté jej začneme tvarovat podle potřeby. V budoucnu z něj vznikne bludiště, ale zároveň poslouží jako clona dětského hřiště od parkujících aut,“ doplnil správce městské zeleně Jan Habr.

Projekt KOPRtoUR je spolufinancován 130 tisíci korun z dotačního programu Moravskoslezského kraje na podporu dobrovolných aktivit v oblasti udržitelného rozvoje a místní Agendy 21.