Do školních lavic usednou pouze děti z 1. a 2. tříd, mezi nimi i prvňáčci speciální třídy s rozšířenou výukou na ZŠ a MŠ 17. listopadu.

„Kopřivnická škola je jednou ze třinácti v celé republice, kde tyto třídy fungují. Určeny jsou pro děti, které jsou zvídavé, nadané a rády se učí. Výuka je rozšířena o hodiny angličtiny, matematiky, logiky a osobnostního rozvoje, děti tak mají celkem pět hodin týdně navíc oproti standardnímu studijnímu programu,“ přiblížila tisková mluvčí Kopřivnice Lucie Macháčková.

Třída na ZŠ a MŠ 17. listopadu se otevřela poprvé vloni v září a po půl roce fungovaní lze hodnotit, že slaví úspěch. „S rozšířenou výukou jsou spokojeny děti i rodiče. Paní učitelka pracuje s menším počtem žáků, takže je výchova efektivnější a více individualizovaná. Navíc jsou děti vyučovány hravou formou, používají nestandardní pomůcky a výuka je pro ně vlastně zábava. Hodiny jsou pak pro žáky velmi zajímavé a motivační, z učení mají radost, a to nás velmi těší,“ zhodnotila pozitiva rozšířené výuky ředitelka školy Zdeňka Havlíková.

Koncept má na starost organizace Svět vzdělání, na jejichž stránkách lze získat více informací.