První telefonát, nahlašující požár garáže v Kopřivnici, přijalo operační středisko v 17:48 hodin. Na místo byli vysláni profesionální hasiči z Kopřivnice a Nového Jičína, s nimi dobrovolné jednotky z Kopřivnice a Štramberku.

Během výjezdu hasičských jednotek projížděl kolem místa události příslušník Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje, který se přesouval k plnění jiných služebních úkolů. U požáru ale zastavil a poskytl doplňující informace operačnímu středisku. Konkrétně o požáru rozšiřujícího se již na střechu garáže a ohrožení střechy rodinného domu. Na základě této informace ihned operační středisko vyslalo k události i automobilový žebřík.

Pitevní sál.
O Noc práva v Novém Jičíně je velký zájem. Volných míst ale ubývá

„První jednotka, po příjezdu k požáru, nasadila dva vodní proudy k uhašení garáže s automobilem a zabránění rozšíření požáru na přilehlý rodinný dům. Po uhašení požáru hasiči pro kontrolu rozebrali podhled střechy, aby se ujistili, že nedošlo ke vzniku nového ohniska. K rozebírání a kontrole byl využit právě automobilový žebřík,“ popsal mluvčí krajských hasičů Lukáš Popp.

Požár se hasičům podařilo dostat pod kontrolu za 20 minut, dalších 50 minut jim zabralo uhašení ohně. Během zásahu došlo k lehčímu zranění jednoho ze zasahujících hasičů.

Zdroj: Youtube

Škoda způsobená požárem byla vyčíslena na 200 tisíc, hasiči uchránili majetek v hodnotě tří miliónů. Příčina vzniku požáru je v šetření.