Premiérový závod letošní plochodrážní sezony na severu Moravy je tady! Letní stadion v Kopřivnici bude už tuto neděli 13. května dějištěm druhého dílu mistrovství České republiky jednotlivců, který odstartuje ve 14.30 slavnostním nástupem.

Kopřivnický plochodrážní klub se v loňském roce dočkal, po několikaměsíčním úsilí, zachování ploché dráhy a na obnovenou premiéru si tehdy našly cesty dvě tisícovky diváků. Vysoká návštěva se očekává i v neděli, kdy kopřivnický plochodrážní ovál opět rozbouří rychlé stroje bez brzd a k vidění bude česká elita. Do Kopřivnice totiž dorazí i česká jednička a loňský vítěz Zlaté přilby Václav Milík. Čtyřiadvacetiletý borec prokazuje své kvality v nejprestižnější světové lize, když v polské extralize hájí barvy Sparty Wroclaw a navíc už okusil i stupně vítězů v prestižní Grand prix.

Čtyřdílný seriál domácího šampionátu odstartoval úvodním závodem na pražské Markétě, který nejlépe zvládl Josef Franc, jenž zná prostředí v Kopřivnici, jako málokdo. Jen v loňském roce tam totiž dvakrát stál na nejvyšším stupínku. Velezkušený plochodrážník tak dorazí na kopřivnický ovál jako průběžný lídr seriálu. Favorizovaný pardubický Milík na něj ztrácí tři body, když pražský podnik nezajel dle svých představ a skončil třetí. Mezi tyto dva jezdce se ještě vklínil talent Eduard Krčmář, jenž roste ve velkého plochodrážníka.

Už nyní je tak jisté, že nedělní závod bude nejen pro vyznavače motocyklového sportu velkou podívanou. „Vašek Milík je dnes opravdu světová špička. Ukázal to i ve třech loňských závodech Grand prix, v nichž startoval. A taky na úžasné pardubické Zlaté přilbě. Pepe Franc zase umí dlouhé rychlé ovály. A jsou tu i další. Myslím, že se máme na co těšit,“ láká diváky do ochozů ředitel nedělního závodu a zároveň místopředseda kopřivnického plochodrážního klubu Richard Dufek.

Kromě zmíněného tria favoritů však mohou vylétnout zkušení jezdci Hynek Štichauer, Matěj Kůs a Martin Málek, či nadějné mladé pušky Ondřej Smetana a Michal Škurla. Vstupné na nedělní závod činí 100 Kč a děti do 15 let mají vstup zdarma.