Ti nejlepší sportovci, společně se svými trenéry, cvičiteli a organizačními pracovníky, kteří se v loňském roce výrazně zapsali na poli kopřivnického sportu, se ve středu 7. dubna sešli v Šustalově vile. Ve slavnostních prostorách převzali ocenění z rukou kopřivnických radních.

Přestože se slavnostní akt konal ve sportovcům již dobře známé Šustalově vile pár novinek letošní ročník přeci jen provázelo. Zejména výběr sportovců se od předchozích ročníků lišil, protože zatímco v minulosti navrhovaly sportovce především tělovýchovné kluby, v letošním roce se mohla do výběru kandidátů zapojit také veřejnost.

Návrhy, které na základě veřejné výzvy přišly, pak posoudila speciální komise. „Letos poprvé nerozhodovali o nominacích zaměstnanci radnice, ale komise, kterou si zvolili představitelé kopřivnických sportovních klubů,“ potvrdila referentka sportu a kultury Daniela Uhrová.

Ve služebně teprve pár měsíců staré komisi tak zasedli nejen zástupci několika místních sportovních klubů a ředitel kopřivnické správy sportovišť, ale také sportovní redaktorka Kopřivnických novin. Společnými silami pak na ocenění navrhli celkem tři kopřivnické kolektivy, deset individuálních sportovců a také tři kopřivnické „hvězdy“, které se sportu věnují na vrcholové úrovni.

Sportovní hvězdy

Právě ocenění profesionálních sportovců pocházejících z Kopřivnice bylo další novinkou letošního Sportovce roku. „ To, že mezi jmény oceněných letos figuruje i několik sportovců, kteří jsou sice z Kopřivnice, ale působí mimo kopřivnické kluby, je opravdu novinka,“ uvedla Uhrová a dodala: „Rozhodli jsme se tak ocenit například vynikajícího hokejistu Tomáše Fleischmanna, který je v současné době útočníkem Washington Capitals. Avšak neměli bychom zapomínat, že s hokejem začínal jako žáček právě v Kopřivnici.“ Spolu s ním letos získaly titul kopřivnické sportovní hvězdy také dvě mladé sportovkyně, jmenovitě plavkyně Petra Klosová a atletka Lenka Masná.

Kromě tohoto výčtu sportovních reprezentantům bylo nakonec poděkováno i všem, kteří jim k jejich úctyhodným výsledkům dopomohli. Poděkování, spolu s drobným dárkem, tak obdrželo pět trenérů, cvičitelů a organizátorů sportovních akcí.

Výsledky:

Nejlepší sportovci roku 2009
Dominik Bartoň - tenis
Patrik Bartošák – hokej
Milan Burget - karate
Libor Burýšek – silový trojboj
David Kunčar – plavání
Bára Lichnovská – vzpírání
Tomáš Melčák – sbor dobrovolných hasičů
Irena Šádková – atletika
Veronika Vavrošová – sportovní střelba
Nikol Zátopková – krasobruslení

Nejlepší sportovní kolektivy roku 2009
Házenkářské družstvo mužů KH Kopřivnice
Házenkářské družstvo starších žáků KH Kopřivnice
Smíšené badmintonové družstvo dospělých BK ASK Tatra Kopřivnice

Nejlepší trenéři roku 2009
Ing. Jan Martínek
Evžen Milčinský

Nejlepší organizátoři a cvičitelé roku 2009
Ludmila Hustáková
Jiří Harašta
Rudolf Jaroň

Sportovní hvězdy Kopřivnice 2009
Tomaš Fleischmann - hokej
Petra Klosová – plavání
Lenka Masná – atletika