Najdousekuriozity Mezi draženými předměty zájemci najdou nejen kancelářský nábytek a elektrotechniku, ale také předměty,které by ve městské aukci čekal jen málokdo. „Lidé na naší aukci mohou vydražit také například několik jízdních kol, rolbu na sníh či nerezovou vodní lázeň pro ohřívání stravy ve veřejné kuchyni," potvrdila informaci tisková mluvčí kopřivnického městského úřaduLuciePetříčková.

Značnou položku v aukci tvoří také nejrůznější ztráty a nálezy. „Většina věcí, které se ve městě najdou, končí právě tady u nás, na úřadě. Buď nám je přinesou poctiví nálezci, provozovatelé obchodů nebo městská policie. My je zaevidujeme a prostřednictvím internetových stránek města informujeme o tom, že jsou zde připraveny k vyzvednutí," uvedla Karin Vaňková z oddělení vnitřní správy, které agenduztrát análezůzajišťuje.

Věci se do aukce dostaly jednoduše, uplynula zákonná lhůta, kdy si je původní vlastník mohl na úřadě vyzvednout. „Pokud se ani po šesti měsících vlastník nepřihlásí, připadá předmět marným uplynutím zákonné lhůty do vlastnictví města. Zatímco nálezy, které může město vyu žít, jsou zařazeny do evidence majetku, věci městem nevyu žitelné jsou rozprodávány právě v takovýchto aukcích. Zcela nefunkční předměty projdou likvidací," objasnila osud nevyzvednutých věcí Miroslava Michalská, jež má na starost evidenci majetku města.

Vzápětí doplnila seznam věcí, keré se ve ztrátách a nálezech objevují nejčastěji. „Samozřejmě jsou to doklady, peněženky a klíče. Ovšem už jsme tady měli i opravdové kuriozity jako například vodní dýmku, sklenici medu, sadu elektrických bicích, soupravu vrhacích nožů či želvu stepní," doplnila Michalská. Dražit se vKopřivnici bude dopondělí 4. června.