Akci připravuje město ve spolupráci s vrakovištěm v nedaleké Ženklavě na sobotní dopoledne 28. dubna. V době od 8 do 12 hodin si budou moci lidé nechat bezplatně zlikvidovat svůj již vysloužilý automobil a při té příležitosti obdrží potvrzení o převzetí autovraku.

„Zájemci mohou svůj nepojízdný vůz nahlásit do 28. dubna na ženklavské autovrakoviště na telefonním čísle 556 852 614 nebo 602 550 002,“ uvedl Hynek Rulíšek, vedoucí odboru životního prostředí kopřivnické radnice. Město zároveň upozorňuje, že nepojízdná vozidla budou odtažena. „Majitelé, kteří ví, že jejich vozy nebudou při odvozu pojízdné, mají povinnost zabezpečit vůz na zpevněnou plochu s koly, se kterými půjde manipulovat. Takto připravené vraky budou naloženy na odtahové auto a následně odtaženy,“ upřesnila mluvčí Kopřivnice Jana Hromočuková.

„Jestliže vozidla nebudou takto nachystána, odtah nebude možný,“ doplnil informaci Hynek Rulíšek s tím, že zájemci o likvidaci autovraku by si měli připravit papíry od vozidla a dále občanský průkaz nebo plnou moc.