Tentokrát bude tématem gymnastika, která má ve městě dlouhou tradici a v níž Kopřivničanka Zdenka Veřmiřovská vybojovala dvě olympijské medaile. O historii, současnosti, trénování i závodění přijdou povyprávět trenérky gymnastiky Dana a Denisa Rýparovy.

Besedění navazuje na oblíbené sportovní podcasty V cíli, které začaly vznikat v roce 2022 s cílem představit či připomenout široké veřejnosti zajímavé osobnosti kopřivnického sportu. Podcasty i Beseděním provázejí dvě úspěšné místní sportovkyně - Soňa Smoláková, desetinásobná mistryně republiky v karate a ředitelka Asociace sportovních klubů Tatra Kopřivnice, a Petra Lípová, rekordmanka v plavání, několikanásobná mistryně republiky a dvojnásobná olympionička. Ty společně vyzpovídaly již několik svých sportovních kolegů a natočily třináct dílů podcastu, které jsou dostupné na https://www.vcili.cz/.

Družstvo zlatých gymnastek z Londýna, v němž byla i Zdeňka Veřmiřovská.
Olympijskou vítězku z Kopřivnice připomene pamětní deska

V prvním díle šla příkladem a na zvídavé otázky odpovídala Petra Lípová, mezi dalšími zpovídanými hosty byli například vzpěrač Dalibor Řehák, atletka Lenka Masná, hokejista Radek Bonk nebo házenkář Jiří Kekrt.

„Naši posluchači se na nás začali obracet s tím, že by se do povídání také rádi zapojili, a proto jsme přišli s konceptem besed na živo. Letos v dubnu jsme natočily první díl Besedění se zástupci házené, v červnu následovalo setkání s trenéry kopřivnického hokeje. Tématem třetího dílu bude gymnastika, jelikož v letošním roce si připomínáme 110. výročí narození naší zatím nejúspěšnější gymnastky Zdenky Veřmiřovské – první Kopřivničanky, která získala stříbrnou i zlatou olympijskou medaili. Popovídat si s námi přijdou trenérky z Gymnastického klubu TJ Sokol Kopřivnice Dana a Denisa Rýparovy,“ uvedla Soňa Smoláková s tím, že všichni jsou srdečně zváni. Besedy jsou rovněž natáčeny a zájemci si je mohou pustit na YouTube kanálu ASK Tatra Kopřivnice.