Jako první začne společnost Slumeko čistit prostor u městského úřadu, včetně obou parkovišť, a dále přilehlý park Edvarda Beneše a také ulici Hanse Ledwinky. Poté přijdou na řadu další místa podle hustoty osídlení a jako poslední se jarní očisty dočkají cyklostezky. O úklid však nepřijdou ani kopřivnické místní části Lubina, Vlčovice a Mniší.

„Úklidové práce, které by měly začít v sobotu 17. března, budou přerušeny pouze v období velikonočních svátků, tedy v době od 30. března do 2. dubna a také 1. května, protože na tento den připadá státní svátek,“ vysvětlila Daniela Koričanská, která má ve městě na starosti správu komunálního hospodářství.

OMEZENÉ PARKOVÁNÍ

V souvislosti s jarním úklidem města by měli zpozornět především motoristé. V nadcházejících týdnech by si měli všímat přenosných dopravních značek, které budou v uvedených termínech upozorňovat na zákaz stání nebo zastavení vozidel v daných lokalitách. V případě, že si řidiči svá auta včas nepřeparkují, musí počítat s tím, že jim budou odtažena.

„Pokud si majitel nevyzvedne vozidlo v den odtahu, bude vráceno zpět na parkoviště, odkud bylo odtaženo. Veškeré náklady na provedené práce budou následně vymáhány městem po vlastníkovi,“ uvedla za kopřivnickou společnost Slumeko Dagmar Šmiřáková a dále dodala, že informace o odtažených vozidlech budou zveřejněny na webových stránkách Slumeka.

Kompletní harmonogram jarního čištění je k dispozici k nahlédnutí na webu města Kopřivnice.

JARNÍ OČISTU CHYSTAJÍ TAKÉ V PŘÍBOŘE

Za několik dní se do pravidelného čištění komunikací pustí také technické služby v Příboře. „Jedná se o strojové zametení zbytků posypových materiálů, prachu a bahna, které se během zimy usadily na povrchu komunikací,“ informuje na svých webových stránkách městský úřad. Úklid se uskuteční podle přesného harmonogramu, který je mimo jiné zveřejněn na internetu, aby majitelé vozidel mohli včas reagovat. „Žádáme proto řidiče o respektování zákazu stání v označených lokalitách. V případě porušení zákazu může být neukázněným řidičům udělena bloková pokuta, především se zkomplikuje nebo znemožní kvalitní uklizení komunikací,“ upozornila dále příborská radnice s tím, že jarní úklid začne konkrétně 26. března a potrvá přesně jeden měsíc.

Nejúspěšnější sportovec roku 2017 na Novojičínsku v Beskydském divadle.
Nejúspěšnější sportovci Novojičínska se sešli v divadle