Tato zajímavá akce se uskuteční v pátek 6. října 2023 v 15 hodin v Muzeu Fojtství. S ohledem na omezenou kapacitu sálu je nutná rezervace na telefonním čísle 556 812 610.

Docent Aleš Dolný je vedoucím katedry biologie a ekologie na Přírodovědecké fakultě Ostravské univerzity. Zabývá se ekologií, faunistikou a ochranou vážek. V rámci ČR je odborným garantem Mapování výskytu vážek ČR. Dan Bárta je známý zpěvák, textař, fotograf a odonatolog. Podílel se na vzniku mobilní aplikace Lovec vážek CZ, která pomáhá laikům a nadšencům určovat a mapovat vážky přímo v terénu.

Aleš Dolný a Dan Bárta společně vyvinuli a zdokonalili neinvazivní metodu skenování živých vážek, kterou společně použili mimo jiné i ve svých třech knihách, a to jak o vážkách z tropů (Indonésie - Borneo), tak i z České republiky.

Vizaualizace - výsadba stromů na Masarykově náměstí v Novém Jičíně. Foto: se souhlasem města Nový Jičín
VIDEO: Novojičínské náměstí ozdobí čtyři lípy. Jejich výsadba začala

Jejich poslední kniha byla v rámci 23. mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Praha 2017 oceněna jako nejlepší přírodovědecká encyklopedie roku 2016. Za předchozí monografii pak obdrželi Cenu ministra životního prostředí ČR a Zvláštní čestné uznání za výjimečný počin v oblasti životního prostředí.