VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Kopřivnici se opravuje, co se dá. Nyní i radnice

Kopřivnice - V Kopřivnici se „roztrhl pytel“ s opravami a rekonstrukcemi. Po zahájení prací na hlavním tahu městem došla řada i na samotnou radnici. Tu čeká rekonstrukce vestibulu.

20.4.2012
SDÍLEJ:

VESTIBUL radnice by se měl změnit k nepoznání. Foto: Archiv/Deník

Asi v žádném jiném městě na Novojičínsku se v současné době nerekonstruuje v takové míře jako v Kopřivnici. Chvíli poté, co se rozběhly práce na rekonstrukci ulic Štefánikova a Štramberská budou stavebníci k vidění také na kopřivnické radnici. Od příštího týdne se začne rekonstruovat její vestibul.

Důvodem přeměny vstupu do kopřivnického úřadu je jeho nové, přehlednější uspořádání. Podle tiskové mluvčí kopřivnické radnice Lucie Petříčkové je cílem architektonických změn především usnadnit vstup lidem s handicapem, přiblížit návštěvníkům služby Czech Pointu, zviditelnit pracoviště informační služby a zlepšit tepelný komfort ve vstupním prostoru budovy.

Rekonstrukce přinese návštěvníkům výhody. „V jejím rámci dojde k přemístění pracoviště informací více do středu vestibulu, tak, aby mohla být v prostoru za pokladnou umístěna nejen podatelna, ale nově také kanceláře Czech Pointu,“ prozradil Jiří Jurena z odboru rozvoje města. Na snadnější vstup se mohou těšit vozíčkáři. Nevyhovující vstupní dveře nahradí nové. „Stávající dveře budou vyměněny za dveře automatické a velké skleněné stěny u hlavního vstupu nahradí výplně splňující současné tepelně technické normy,“ prozradil Jiří Jurena.

Ačkoliv stavební práce na radnici vyvolají určitá omezení, návštěvníků by se měly dotknout minimálně. „Během příštího týdne bude totiž ve vestibulu vybudována sádrokartonová stěna, která zabezpečí staveniště a oddělí jej od prostoru pro pohyb příchozích občanů. Také rekonstrukce předních vchodů by měla proběhnout postupně, tak, aby bylo vždy možné jeden z nich využít,“ sdělila mluvčí Petříčková. Po dobu uzavření bezbariérového vstupu bude navíc lidem na vozíku a maminkám s kočárky k dispozici zadní vchod u služebny městské policie.

Omezení se dotknou komfortu návštěvníků. „Dojde ke zúžení chodeb, odstranění sedaček a dočasnému výpadku provozu kiosků s veřejným internetem,“ doplnila další informace Lucie Petříčková. „Pracoviště informací zůstane v přízemí po celou dobu rekonstrukce, akorát bude prozatímně umístěno do prosklené kanceláře,“ upřesnil vedoucí oddělení vnitřní správy Petr Mareček.

Obyvatelé města se k rekonstrukci staví rozdílně. Jedni ji vítají, jiní ne. „Myslím, že je to zbytečné vyhazování peněz. Stačí bohatě takový vestibul, jaký máme teď,“ vyjádřila svůj názor jedna z obyvatelek. Jiný občan vidí změny pozitivně. „Je dobře, že se ta stará, škaredá budova změní. Už nějakou opravu potřebovala.“

Autor: Jana Hromočuková

20.4.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na Masarykově náměstí v Novém Jičíně loni zpívaly koledy asi čtyři stovky lidí. Do akce Česko zpívá koledy se na Novojičínsku zapojilo osm míst, na nichž se sešlo kolem 1 800 zpěváků.

Společné zpívání koled se blíží

Ilustrační foto.

Strážníci poučí chodce

Vítr ničil na Novojičínsku střechy a lámal stromy

Přes sedmdesát výjezdů zaznamenali od nedělního podvečera do dnešního rána hasiči na Novojičínsku. Nejčastěji likvidovali popadané stromy, naštěstí se všechny případy obešly bez zranění.

Obřadní síň se po půlstoletí dočká rekonstrukce

Po dobu stavebních úprav obřadní síně na radnici v Novém Jičíně se budou svatební obřady konat v místní aule.

Podruhé narozen pod koly tramvaje a padlý symbol Vánoc: nejlepší videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 11. prosince 2017.

Adventní setkání lákalo i letos

Hodně živo bylo v sobotu na hřišti u kulturního domu ve Slatině. Konala se zde oblíbená a každoročně hojně navštěvovaná předvánoční akce s tematickým názvem Adventní setkání u kulturáku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT