Ti řidiči, kteří byli zvyklí odbočovat v Kopřivnici u Speditu směrem na Štramberk už tuto možnost nemají. „Toto opatření povede ke zrychlení provozu a zvýšení plynulosti dopravy na křižovatce ulic Záhumenní a kapitána Jaroše, kde se během dopravní špičky tvořívaly fronty,“ vysvětlila mluvčí kopřivnické radnice Lucie Petříčková.

Radnice takto postupovala na základě průzkumu, který je součástí dopravní studie města. Z něj vyplynulo, že v době od 14:30 do 15:30 hodin projelo po ulici Kpt. Jaroše 343 aut. Vlevo přitom odbočovalo pouze dvaadvacet vozidel. „Právě toto zanedbatelné množství vozidel jedoucích směrem na Štramberk často brzdilo provoz a způsobovalo zbytečné dopravní problémy,“ poznamenala Petříčková a doplnila, že podle názoru odborníků by ideálním řešením této situace byla rekonstrukce, v rámci níž by došlo k rozšíření křižovatky a vzniku odbočovacích pruhů. „Vzhledem k vysokým nákladům navrhovaných úprav však zatím není jisté, kdy se je podaří zrealizovat, a proto město přikročilo k operativnímu řešení v podobě zákazu odbočení vlevo,“ uzavřela mluvčí.

Řidiči mířící z centra Kopřivnice do Štramberka nyní mohou využít trasu po Husově ulici, nebo z ulice Kpt. Jaroše odbočit vpravo a na nedaleké okružní křižovatce se vrátit do žádaného směru.