Navrhovat své kandidáty na ocenění čestnými tituly mohla široká veřejnost, přičemž během dvou měsíců obdržela radnice celkem osm nominací. „Šest osobností je navrhováno na udělení titulu čestný občan, dvě na udělení titulu významná osobnost,“ prozradila Ilona Mazalová, referentka pro vnější vztahy kopřivnické radnice.

AUTOMOBILOVÝ KONSTRUKTÉR I POLITIK

A kterou osobnost spjatou s Kopřivnicí lidé nakonec navrhli, že by si jeden ze zmíněných titulů zasloužila? Mezi nominovanými je například Hans Ledwinka, rakouský automobilový konstruktér a průkopník automobilismu, který zasvětil svůj život legendární kopřivnické značce Tatra. Další návrh se týká Josefa Jalůvky, bývalého starosty Kopřivnice, který působil rovněž na postu poslance a náměstka hejtmana pro Moravskoslezský kraj. Jeho nominaci podpořila široká veřejnost celkem devíti stovkami hlasů. „Nechybí ani další osobnosti, které se zasloužily o rozvoj kulturního, duchovního či sportovního života ve městě,“ uvedla mluvčí města Jana Hromočuková s tím, že nominace již skončily a nyní se jimi bude zabývat letopisecká komise. Ta má možnost návrhy lidí buďto podpořit, anebo naopak může vyjádřit svůj nesouhlas.

ROZHODNE ZASTUPITELSTVO

„Od členů komise následně obdrží rada města materiál, který doporučí vybrané osobnosti k udělení jednoho nebo druhého titulu. Poslední a rozhodující slovo však bude mít teprve zastupitelstvo, které by se udělením titulů mělo zabývat v červnu letošního roku,“ doplnil informaci starosta Kopřivnice Miroslav Kopečný.