VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Kopřivnici vznikne komunitní centrum. Město pro něj hledá název

Vybudovat takzvané komunitní centrum, jež by nabízelo obyvatelům Kopřivnice komplexní služby v sociální oblasti. S takovým záměrem přichází město automobilů, s jehož provedením se dnes odpoledne může seznámit i široká veřejnost.

14.9.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Archiv Deníku

Nové komunitní centrum, v němž by pod jednou střechou působili Klub Kamarád, mateřské centrum Klokan a denní stacionář Kopretina, by mělo vzniknout ve zrekonstruované budově na Francouzské ulici.

V současné době slouží tento objekt jako sídlo Klokanu a také Klubu Kamarád, tedy nízkoprahového zařízení pro děti a mládež, jež se potýkají s nelehkou přízni osudu. V budoucnu však město počítá, že se zde přestěhuje i denní stacionář Kopretina, který vykonává své sociální služby v místní části Vlčovice a poskytuje dospělým lidem s mentálním postižením ambulantní péči a zároveň je podporuje ve snaze osamostatnění a začlenění do společnosti.

„V rámci projektu Plánování rozvoje sociálních služeb v Kopřivnici na období 2013 až 2016, ve druhém plánovacím období, se uskutečnilo rozsáhlé mapování potřeb osob se zdravotním postižením," informovala koordinátorka sociální prevence města Blanka Mikundová a pokračovala: „Ve vztahu ke komunitnímu plánu sociálních služeb regionu lze z dat ohniskových skupin interpretovat obecný požadavek na vybudování centra komplexní péče, to znamená edukační, sociální, pracovní a rehabilitační služby pro dospívající a dospělé osoby s kombinovaným postižením a s poruchami autistického spektra."

VEŘEJNÉ PROJEDNÁNÍ

S plánovanou rekonstrukcí budovy, v níž bude komunitní centrum sídlit, se mohou seznámit také všichni zájemci, kteří dnes zavítají do knihovny nacházející se v prvním patře budovy na Francouzské ulici.

Od 15.30 hodin se tam uskuteční další veřejné projednání. To nabídne lidem z řad široké veřejnosti nejen bližší informace k chystanému projektu, jenž by měl splnit veškerá očekávání obyvatel města, ale k prohlédnutí budou lákat i samotné prostory zmíněného objektu.

„Od třetí hodiny odpolední budou mít zájemci možnost prohlídky budovy, tedy stávajících prostor Klubu Kamarád a mateřského centra Klokan před rekonstrukcí," doplnila závěrem Blanka Mikundová s tím, že současně s veřejným projednáním vyhlásí město také soutěž, ze které by měl vzejít budoucí název tohoto nového centra.

Autor: Ivana Reková

14.9.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na Masarykově náměstí v Novém Jičíně loni zpívaly koledy asi čtyři stovky lidí. Do akce Česko zpívá koledy se na Novojičínsku zapojilo osm míst, na nichž se sešlo kolem 1 800 zpěváků.

Společné zpívání koled se blíží

Ilustrační foto.

Strážníci poučí chodce

Vítr ničil na Novojičínsku střechy a lámal stromy

Přes sedmdesát výjezdů zaznamenali od nedělního podvečera do dnešního rána hasiči na Novojičínsku. Nejčastěji likvidovali popadané stromy, naštěstí se všechny případy obešly bez zranění.

Obřadní síň se po půlstoletí dočká rekonstrukce

Po dobu stavebních úprav obřadní síně na radnici v Novém Jičíně se budou svatební obřady konat v místní aule.

Podruhé narozen pod koly tramvaje a padlý symbol Vánoc: nejlepší videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 11. prosince 2017.

Adventní setkání lákalo i letos

Hodně živo bylo v sobotu na hřišti u kulturního domu ve Slatině. Konala se zde oblíbená a každoročně hojně navštěvovaná předvánoční akce s tematickým názvem Adventní setkání u kulturáku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT