Po zahájení pokračuje program složením slibů patnáctičlenného zastupitelstva a schválením jednacích bodů. Pod bodem číslo 6 proběhne samotná volba starosty a místostarosty a členů rady obce. Pokud vše půjde podle plánu, bude znát Libhošť i jména členů kontrolního a finančního výboru. Ustavující zastupitelstvo vyhlásil dosavadní správce obce, ministerský pracovník Vlastimil Bořuta.

Zasedání se koná v jednom z prvních možných zákonných termínů. Po komunálních volbách se mimo jiné muselo čekat, zda někdo nepodá stížnost k soudu. „V zákonné lhůtě nebyl u Krajského soudu v Ostravě podán návrh na neplatnost hlasování, neplatnost voleb ani neplatnost volby kandidáta, a výsledky voleb do Zastupitelstva obce Libhošť tak nebyly zpochybněny,“ informuje na webových stránkách města Dagmar Veličková, vedoucí odboru vnitřních věcí na městském úřadu v Novém Jičíně.

První složení zastupitelstva osamostatněné Libhoště zcela ovládly tři subjekty Sdružení nezávislých kandidátů. Nejžhavějším adeptem na post starostky je Helena Šimíčková (SNK-Cesta z města), která dostala od zdejších občanů nejvíce hlasů. SNK-Cesta z města získala i nejvíce zastupitelských křesel, a to šest.