Několik školáků, děti z mateřské školy, pár cestujících a zástupci Správy dopravní cesty Ostrava, města Odry se sešli na nové zastávce v Loučkách již krátce po sedmé hodině.

„Raději jezdím vlakem. Více se mi líbí,“ prozradila asi čtyřletá Lucka Šustková. Trojice náctiletých, která mířila do školy v Odrách, přišla na zkoušku. „Dneska to otestujeme a uvidíme, co je lepší, jestli vlak nebo autobus,“ řekla Sára.

První myšlenka se objevila v letech 1994 až 95, jenže tenkrát město nedokázalo najít způsob, jak by akci zafinancovalo. V roce 2006 se otázkou začalo zabývat znovu. „Zpracovala se nová dokumentace, vyřídilo se nové stavební povolení a pak už to jelo. Loni se to začalo stavět a za čtyři měsíce to bylo hotové.

Největším důvodem bylo jednak to, že město na to mělo finance, osadní výbor na to tlačil, nedaleko se rozjíždí rodinná výstavba a podle starosty se i velmi zlepší kvalita dopravní obslužnosti. „Myslím, že to bude využívané hlavně přes to léto, pro cyklisty či turisty.

„Známé ten dlouhodobý tlak obce a vážím si jí, že se do toho pustila a postavila to na své náklady. Myslím, že ta zastávka splňuje všechny normy, vyhlášky. Nám nezbývá než abychom se o ni pořádně starali, neboť obec nám ji bezplatně předává,“ sdělil Jaroslav Adamec, ředitel Správy dopravní cesty Ostrava. Vsunutí další zastávky do jízdního řádu prý nezpůsobí dopravci žádné velké komplikace. Nato společně se starostou Oder slavnostně přestřihli pásku na nástupišti zastávky.

Krátce nato přijel vlak, z nějž měli radost hlavně nejmenší cestující, a přesně v 7.40 hodin vyrazil směrem na Suchdol nad Odrou. Ve stejný den jako v Odrách oficiálně začala sloužit také nová zastávka v Jakubčovicích nad Odrou, která nahradila starou cihlovou budovu, stojící.nedaleko jakubčovického lomu.