Událost byla na tísňovou linku ohlášena minutu po šestnácté hodině, operační středisko k zásahu vyslalo dvě jednotky hasičů z Kopřivnice - profesionální i dobrovolnou.

Podle dostupných zjištění se řidič dostal z kabiny havarovaného automobilu ještě před příjezdem hasičů, ti mu poskytli předlékařskou první pomoc a po příjezdu zdravotnické záchranné služby ho s lehkým zraněním předali do jejich péče.

Kopřivnice doma padla
Kopřivnice doma nebodovala, nyní má před sebou zápas v Kotlině

Problém byl, že z kamionu unikala do půdy nafta. Velitel zásahu proto na místo povolal orgány životního prostředí a Povodí Odry. Po konzultaci situace jak s nimi, tak s policisty i majitelem kamionu, který se dostavil na místo, rozhodl velitel o postavení vozidla zpět na kola.

K tomu byl z hasičské stanice v Ostravě-Zábřehu povolán automobilový jeřáb a spolu s ním i vyprošťovací speciál Bison.

„Nejprve bylo potřeba vyložit z kamionu náklad, který představovaly dva kovové svitky o hmotnosti přibližně 10 tun. Jeden z nich se při nehodě převrátil, hasiči ho tak museli pomocí pneumatických vaků a hydraulických nástrojů nadzvednout, aby pod ním mohli provléct popruh pro uvázání na hák jeřábu - ten následně svitky přeložil do připraveného náhradního kamionu,“ popsal zásah mluvčí hasičů Jakub Kozák.

Zdroj: Youtube

Poté přišel na řadu Bison, který svými dvěma lanovými navijáky pomalu otočil kamion na kola a spustil ho do připravených vzduchových vaků.

O odtah havarovaného vozidla se pak postarala soukromá firma, kterou ještě čeká odtěžení kontaminované zeminy. Hasiči na závěr provedli úklid vozovky.