Zastupující tiskový mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák upřesnil, že první den nastoupili na trať v Mořkově jednotlivci, následující den se uskutečnil závod tříčlenných štafet v okolí centra Štramberku. Na start se postavilo celkem 45 závodníků z řad jak policie a hasičů, tak i Armády České republiky.

Vandalové stříleli ze vzduchovky na tento billboard politického hnutí ve Frýdlantě nad Ostravicí, 23.9.2022.
Znepokojení u voleb v Beskydech: Muži v kapucích stříleli do plakátu s kandidáty

„Nejdelší trať pro jednotlivce na úpatí kopce Huštýn v Mořkově lehce přesáhla délku tří kilometrů, závodních na ní museli projít třináct kontrol. Kontrolní body závodu štafet vedly závodníky po okolí centrálního náměstí Štramberka a pod věží Trúba,“ doplnil Jakub Kozák.

Vyhodnocení dvoudenního klání se konalo v rekreačním areálu U Kateřiny ve Štramberku, kde byli závodníci rovněž ubytováni. O předání cen, mezi kterými nechyběla dřevěná silueta hradu Štramberk, včetně věže Trúba, se postarali ředitel závodu Radek Zeman, za Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje Petr Adamus, za Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje Tomáš Kvíčala a také starostka Mořkova Ivana Váňová a starostka Štramberka Andrea Hlávková. (ipa)