Starosta Mošnova Radomil Bodszar pro Deník uvedl, že už teď je jasné, že se rozpočet přesáhne a dokončení stavby se prodlouží. Dělníci na budově stále pracují, tělocvičnu by měli zastupitelé převzít na začátku nového školního roku.

Využití haly bude různé.

Účastníky komentované prohlídky Barokní Příbor déšť neodradil.
FOTO: Zájemci si prohlédli barokní Příbor

„Dopoledne bude tělocvična sloužit hlavně k výuce tělesné výchovy žáků mošnovské základní školy, odpoledne ji využije veřejnost a sportovní kroužky ze Sokola nebo místní oddíl mažoretek, které se účastní krajských soutěží. Právě tyto soutěže bude možné v Mošnově i pořádat, protože je v plánu mít v hale i zasouvací tribunu pro diváky, panel, který bude ukazovat skóre zápasu a ovládat se bude pomocí mixážního pultu,“ pokračoval mošnovský starosta.

Doplnil, že se nová hala bude dát využít rovněž k pořádání různých koncertů a jiných kulturních akcí, na které se také při plánování myslelo. V tělocvičně bude i bufet, kde si diváci budou moct koupit občerstvení. Ten bude fungovat prostřednictvím výdejního okénka také jako občerstvení pro akce na vedlejším hřišti.

Návrhy a plány stavby se upravovaly i podle požadavků místních obyvatel.

Hukvaldy. Ilustrační foto.
Sezona hradů a zámků začíná. Jaká omezení vás čekají na Moravě a ve Slezsku?

„Během výstavby za mnou přišli mladí chlapi, jestli tam bude i posilovna. Ta v původním plánu sice nebyla, ale rozhodli jsme se z jedné velké nářaďovny udělat dvě místnosti, tak abychom mohli mít v jedné nářadí a ve druhé posilovací stroje,“ dodal Radomil Bodszar.

Stavbu v současnosti financuje ze svého rozpočtu obec, zastupitelé ale požádali o dotaci z programu Jessica II, kterou nabízí obcím Moravskoslezský kraj. O tyto peníze z dotací se dá požádat i zpětně po dokončení stavby. To v Mošnově udělali už po stavbě nové školy a byli úspěšní.

Lucie Syrovátková