„Druhý Restaurant day pořádáme společně s bludovickou školkou a máme přislíbenou účast desítky amatérských restauratérů. V nabídce jsou například domácí paštika, domácí koláčky a rohlíčky od babičky, vietnamské letní specialitky, cornetki či sushi," uvedla za novojičínské organizátory Renáta Cholevíková.

První Restaurant day se v Novém Jičíně uskutečnil letos v květnu na Skalkách. „Lidé se zdráhali svou restauraci otevřít, ale teď jsou snad bariéry ostychu proraženy a bude jich více. Minule bylo hladových a natěšených strávníků nepoměrně více než otevřených restaurací a zásoby velmi rychle došly," připomněla minulou akci Renáta Cholevíková.

Restaurant day chystají i v Příboře. Dobroty se budou podávat v městském parku za kulturním domem, a to od 10 hodin až do vyjedení zásob.

V Kopřivnici nevaří

Naopak kopřivničtí kuchaři se tentokrát rozhodli organizovanou formu Restaurant day v parku nepořádat. Důvodem je počasí.

„Pracuje se s potravinami a jakožto amatéři nedisponujeme sofistikovanými chladicími systémy ani v našich příbytcích a ani na výdeji v parku. Nechceme riskovat zdraví vás, strávníků. Nosíte si jídla domů, vozíte je v autech, a tam už vzniká reálné nebezpečí.

Proto hromadnou akci v parku rušíme. Pro ty z vás, kteří chcete zachovat tradici Restaurant day v Kopřivnici i teď, kdy je hojnost zeleniny a ovoce, zkuste potěšit své známé a připravit jim nedělní osvěžení. Kdekoliv doma, na zahradě," vyzývají zájemce organizátoři.