Tisková mluvčí Nového Jičína Marie Machková uvedla, že odborná firma měla za úkol ošetřit speciálním postřikem autobusové zastávky a místa s nádobami na směsný i tříděný odpad. „Město Nový Jičín se snaží i touto cestou snížit možnost šíření koronavirové epidemie,“ sdělila Marie Machková.

Respirátor FFP2 - ilustrační foto
Nemocnice v Bílovci děkuje za pomůcky, potřebuje respirátory

Ředitel Technických služeb Nový Jičín Pavel Tichý dodal, že z preventivních důvodů budou plošně dezinfikovány autobusové zastávky na území celého města a kontejnerová stání v městské památkové rezervaci, u domů s pečovatelskou službou a místa s vysokým počtem odpadových nádob, což je zejména na sídlištích. „Postupovat se bude podle svozových tras,“ poznamenal Pavel Tichý.

Ilustrační foto.
Volná místa pro děti zaměstnanců v Ostravě: využít je mohou i další profese

V pátek okolo půl deváté začala firma dezinfikovat lavičky na náměstí, poté se přesunula k autobusové zastávce u autobusového nádraží a posléze pokračovala podle harmonogramu.

„Na sobotu je naplánovaná dezinfekce všech objektů a prostor technických služeb, a také technika této městské organizace, která se stará o úklid města, údržbu zeleně, správu místních komunikací a veřejného osvětlení,“ doplnila Marie Machková. 

Online reportáž

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník