„Tato služba je financována Moravskoslezským krajem. Naše město poskytlo prostory a zajistilo personál. Seniorům budou k dispozici dva bývalí zaměstnanci odboru sociálních věcí. V dané problematice se tedy velmi dobře orientují a ovládají příjemné a citlivé vystupování,“ řekla vedoucí odboru sociálních věci novojičínské radnice Daniela Susíková.

SeniorPoint sídli v budově na Revoluční ulici 6, kde mají příchozí možnosttaké využít počítače a přístupu na internet. „Je to i místo, kde si senioři mohou přijít jen sednout a popovídat si, sdílet zkušenosti a čerpat inspiraci, “ doplnila mluvčí radnice Marie Machková.

Kancelář bude otevřena dvakrát týdně, každé úterý od 8 do 12 hodin a ve středu od 12 do 16 hodin. Ne každý zvládá stárnutí s přehledem. Proto je skvělé, že mohou lidé v Senior Pointech najít zastání, ale i přátele, a tak překonat pocity osamocení nebo bezmoci, které se ve starším věku mohou u lidí objevovat,“ řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro sociální oblast Jiří Navrátil a připomněl, že v Senior Pointech si mohou zájemci vyřídit také Senior Pas, který lidem nad 55 let poskytuje systém slev a výhod.

Město Nový Jičín od 1. října mění provozovatele služby baby a senior taxi a součástí změny je i rozšíření výstupních a nástupních míst při přepravě osob na 65 let věku i o Senior Point.