Při loňské renovaci kamenných prvků na budově z počátku 16. století se zjistilo, že vstupní plocha od dveří ke schodišti se nedá kvůli svému silnému poškození restaurovat. Lumír Balaryn z organizačního odboru novojičínského městského úřadu sdělil, že původní kamenná dlažba byla velmi necitlivě pokrytá betonovým potěrem, jak se ji v minulosti zřejmě pokoušeli vyspravit.

NahrobníÍ kámen Susany Leicherové bude také součástí lapidária v areálu letního kina v Bílovci.
Náhrobní kameny v areálu letního kina připomenou část historie Bílovce

„Proto musela být odstraněna a nahrazena novými pískovcovými dlaždicemi,“ dodal Lumír Balaryn s tím, že opravená část vstupní plochy ve vestibulu radnice byla také ošetřena ochrannou konzervační vrstvou pro snadnou údržbu a dlouhou životnost.

Historik Muzea Novojičínska Radek Polách doplnil, že dlažba ve vstupních prostorách budovy zřejmě pochází z roku 1861, kdy probíhala přestavba jejího přízemí a celkového vzhledu podle projektu novojičínského stavitele Franze Chittila.

Současná výměna dlaždic stála 300 tisíc korun a více než třetinu pokryla dotace z Ministerstva kultury České republiky. 

Pohled východním směrem na letištní  plochu v zimě, v pozadí zalesněné Brdy. I v zimě byly podmínky k létání. Lubomír Rek po přistání namáhavě dopravuje větroň Šohaj do hangáru.
OBRAZEM: Před 65 lety zavřeli letiště v Kopřivnici. Lidé vzpomínají dodnes