Jedno z nich nechalo město vybudovat u mateřské školy Sady v Revoluční ulici, což ocení zejména rodiče dětí přivážející zde své potomky. Především při deštích zde voda stékala na silnici a cesta do školy vedla přes kluzké bláto. Nyní je zde 12 míst pro automobily.

„Školka je v okrajové části města a řada rodičů své děti do zařízení vozí auty. Neměli však kde zaparkovat. U školky byla jen malá odstavná plocha. Řidiči proto stavěli své vozy podél velmi úzké silnice, což vyvolávalo časté kolizní situace,“ vysvětlila Michaela Mrklovská z odboru majetku, rozvoje a investic.

Radnice také nechala na úzké příjezdové komunikaci vytvořit 12 metrů dlouhý záliv. „Aby se protijedoucí vozidla mohla sobě navzájem vyhnout. Silnice zároveň dostala nový asfaltový povrch. Celkové náklady dosáhly téměř milionu korun,“ doplnila mluvčí Nového Jičína Marie Machková.

Druhé nově vzniklé parkoviště se nachází nedaleko areálu Hückelových vil, kde se škola nachází. Konkrétně v ulici U Jičínky před panelovými domy, kde je přibylo jedenáct parkovacích míst. „Z toho jedno místo je pro vozidla osob s omezenou schopností pohybu,“ uvedl Michal Hub z odboru majetku, rozvoje a investic novojičínské radnice.

Parkoviště je pokryto zámkovou dlažbou a za jeho vybudování zaplatilo město přes 300 tisíc korun.