„Turnajů probíhá po České republice za rok více a na mistrovství se kvalifikují hráči, kteří nasbírají určitý počet bodů. Postupuje do něj třicet tři nejlepších hráčů,“ řekla organizátorka scrabblového klání Dana Závadová. Navíc se nehrálo pouze o důležité body, ale také o hodnotné ceny. Hráči mezi sebou soupeřili ve velkém sále Fokusu během celé soboty a každého z nich čekalo devět až čtyřicetiminutových duelů. Na jeden tah, včetně spočítání a zapsání hodnoty slova, měl každý soutěžící pouhé dvě minuty. Ve Scrabblu se nerozlišují žádné kategorie, takže se u jedné partie setkal nejmladší, desetiletý účastník s o několik desítek let starším protivníkem.

„Letos se dostavil přesně stejný počet účastníků jako loňský rok, tedy šedesát. Kapacita byla maximálně šedesát osm lidí, takže se téměř zaplnila,“ podotkla Závadová a zároveň dodala: „Měli jsme omezenou kapacitu, abychom udrželi nějaký standard.

Vítězem kvalifikačního turnaje v Novém Jičíně se nakonec stal Aleš Horák z Ostravy, hned za ním se umístil domácí hráč, Jakub Závada. Na pomyslný bronzový stupínek vystoupila Ludmila Rusá z Prahy.

Již dnes organizátoři akce věří, že se fanoušci Scrabblu sjedou do Nového Jičína i příští rok. „Pokud se vše bude dařit tak, jak se daří, turnaj zde bude i příští rok,“ uzavřela Dana Závadová.