„V současné době se potýkáme s úbytkem dárců krve, populace stárne a situaci komplikuje také Covid-19. Krve je tak bohužel méně, než je potřeba. Protože však věříme ve spolupráci s místní komunitou a podporujeme zdraví a zdravý životní styl, navázali jsme spolupráci se Zdravým městem Nový Jičín," uvedl Martin Janík, specialista personalistiky a marketingu Nemocnice AGEL Nový Jičín.

Rok Macuh
Nový Jičín bez své hvězdy. Macuch míří do Šumperku

„Abychom pomohli dobré věci, oslovili jsme i účastníky kampaně Do práce na kole. Na ty, kteří se na transfúzní oddělení dostaví v triku cyklistické kampaně, čeká sladkost,“ řekla koordinátorka Zdravého města Lucie Hrdličková.

Transfúzní stanice preferuje jako odběrové dny úterky. Zájemci si však mohou sami vybrat termín, který jim nejlépe vyhovuje, a to prostřednictvím rezervačního systému. Na internetové adrese odbery.nnj.agel.cz si mohou rezervovat den a hodinu a vyhnout se tak případnému čekání.

Plakát Andreje Babiše alias agenta Bureše u obchodního centra Kotva v Ostravě - Zábřehu na Výškovické ulici. 21. dubna 2021 v Ostravě.
Protest proti premiérovi: V Ostravě visí plakát Babiše alias "agenta Bureše"

„Dárcovství krve je důležité i v době pandemie. Proto bychom rádi veřejnost upozornili, že darovat krev či krevní složky lze i v době koronavirové a transfúzní oddělení novojičínské nemocnice nové dárce přivítá,“ doplnil politik Zdravého města Ondřej Syrovátka.

Dárcem krve se může stát každý občan České republiky ve věku 18 až 65 let, který je zdravý a má vyšší hmotnost než 50 kilogramů.