Jak to? Jednoduše. Registrování senioři se totiž dostavili na místo v předem daný čas, vše brali svědomitě. Pouze v jednom případě jeden z nahlášených, v důsledku komplikací na cestě, dorazil do ordinace o něco později. O plánované očkovaní ani on nepřišel a to také byla jediná středeční "komplikace".

Během středy tak vakcinaci v novojičínské nemocnici absolvovali všichni přihlášení senioři. Další termíny budou do rezervačního systému doplňovány průběžně v závislosti na dodávkách očkovací látky. Termín očkování si musí lidé sjednat prostřednictvím centrálního rezervačního systému Ministerstva zdravotnictví ČR na adrese https://registrace.mzcr.cz/ a zájem je vysoký.

„Prozatím nemocnice vypsala termíny očkování pro seniory na 21. a 22. ledna a všechna místa jsou již plně obsazena. Vakcína bude během těchto dvou dnů aplikována celkem 60 lidem. Další termíny budou do rezervačního systému nemocnicí doplňovány průběžně v závislosti na dodávkách očkovací látky,“ uvedla Radka Miloševská ze společnosti Agel.

Vakcinační centrum novojičínské nemocnice se seniorům sídlí v prostorách bývalé ústavní lékárny, v těsné blízkosti areálu nemocnice na ulici K nemocnici 1886/57.