"Žádáme občany o jakoukoliv informaci, která by nám pomohla k nalezení traktoristy, který pracoval v lese nad Domoracem.Byl nalezen převrácený traktor ze srázu on nikde. Prosím sdílejte či podejte zprávu jestli ho třeba někdo nepotkal nebo nevezl zraněného do nemocnice. Děkuji Jiří Navrátil, místostarosta" zní oznámení.

Ještě ve středu před desátou hodinou dopolední neměl místostarosta Mořkova Jiří Navrátil o muži žádné informace.

„Nevíme zatím vůbec nic. Policie tam byla celou noc s psovody. V současné době je vyhlášená větší pátrací akce. Policie koordinačně od vlakového nádraží směrem do kopce prohledává celý les,“ sdělil Jiří Navrátil pro Deník.

Jak později potvrdila mluvčí Policie ČR Pavla Jiroušková, pohřešovaným je třiadvacetiletý David ze Slovenska, který měl naposledy pracovat v lese v katastru sousední obce Hostašovice. Do večera se nevrátil, lidé našli na svahu pouze převrácený traktor.

„Policisté okamžitě začali po muži pátrat. Do akce bylo nasazeno několik desítek policistů, jak z pořádkové, dopravní policie, policejní psovodi krajského ředitelství a také Speciální pořádková jednotka. V brzkých ranních hodinách byla pátrací akce ukončena a již dnes ráno se v pátrání pokračuje. Na místě byly opět desítky policistů a také policejní vrtulník. Je možné, že mladý muž je zraněný a tedy v ohrožení života,“ sdělila policejní mluvčí ve středu odpoledne a dodala: „Policisté provedli také prověrky ve zdravotnických zařízeních, jak v našem kraji, tak v kraji Zlínském, restaurační zařízení a na místech, kde by se mohl pohřešovaný nacházet, ale prozatím bez kladných poznatků.“

Ilustrační foto
Nový Jičín chce šetřit přírodní zdroje. Ke spolupráci vyzval i občany

Traktorista, jenž není zaměstnancem obce, podle místostarosty běžně na území obce pracoval. Traktor parkoval nedaleko nádraží, tam také vždy ráno přijel svým osobním vozem a po práci s ním odjel. Ale v úterý večer se nevrátil, proto ho ti, u nichž má auto zaparkované, začali hledat. Věděli přibližně, kde pracuje, tak jeli na místo, a tam našli traktor převrácený ze srázu. A on nikde nebyl,“ doplnil Jiří Navrátil.

Pohřešovaný mladík je vysoký přibližně 180 centimetrů, střední postavy, má blonďaté vlasy a modré oči. „Policisté uvítají jakékoliv informace k pohybu pohřešovaného. Občané je mohou volat na bezplatnou linku Policie ČR 158,“ připomíná Pavla Jiroušková.

Nový pomocný sklad v areálu Hasičské zbrojnice ve Frenštátě pod Radhoštěm.
Práce kolem zbrojnice skončily, přibyly sklad i nové oplocení