Zpitá „pod obraz“ byla šestnáctiletá dívka, kvůli níž vyrazili strážníci na Sokolovskou ulici v Novém Jičíně. Informaci o podnapilé dvojici, kterou tvoří mladý muž a možná i nezletilá dívka, dostali krátce před půlnocí.

Když strážníci dojeli na Sokolovskou ulici, bylo jim hned jasné, že obě postavy před nimi mají upito. „Dívka nebyla schopna sama stát a na jejím oděvu bylo zřejmé, že několikrát upadla na mokrý chodník,“ přiblížila situaci mluvčí novojičínské městské policie Ilona Majorošová. Při dechové zkoušce na alkohol se u mladé slečny objevila cifra 2,63 promile. „Dívka hlídce sdělila, že pila alkohol s nějakým mladíkem, jehož zná jen jménem. Rovněž uvedla, že osmnáctiletý mladík, který ji doprovází, ji našel na Hoblíkově ulici. Je to její přítel, který ji vede k jeho babičce, u níž je ona na návštěvě,“ pokračovala Majorošová. Hlídka proto odvezla dívku na služebnu, kde si ji posléze skutečně převzala zmiňovaná babička.

Další případ byl poněkud rušnější. Krátce před polednem oznámil osmapadesátiletý muž z ulice Dlouhá, že má neshody se svou známou, která jej bodla vidličkou.

Novojičínští strážníci vyjeli na místo, kde se setkali s oznamovatelem, jenž jim vylíčil, jak se věc seběhla. „Uvedl, že jeho známá večer vypila půl litru alkoholického nápoje a ráno mezi nimi vznikla roztržka, při které jej žena bodla vidličkou do levé paže,“ sdělila mluvčí Městské policie Nový Jičín a dodala, že o rok mladší žena se však snažila hájit tím, že vlastně vidličkou zaútočila v sebeobraně.

Muž prý ji chytil za vlasy a vláčel ji po bytě, přičemž jí způsobil modřinu na levé noze. „Hlídka se obou účastníků dotázala, zda potřebují lékařské ošetření, což odmítli,“ doplnila Majorošová s tím, že následovala dechová zkouška na alkohol. Ta ukázala u ženy 1,51 promile, u muže 2,03 promile. Strážníci oběma aktérům sdělili, že věc předají k dořešení správnímu orgánu.