Cyklocestovatelé Renča a Martin Stillerovi vyrazili na půlroční a přesně 7000 km dlouhé cykloputování po americkém kontinentě, jehož hlavním cílem bylo proniknout mezi lidi, poznat kulturu, přírodu a krásy v daných krajinách. „Na svém cykloputování Renča s Martinem nikam nespěchali, kilometry nehltali a dostatečně si tak vše vychutnávali. -jaká byla Kuba ještě za Fidela a vlastně už skoro bez Fidela, to se dozvíte prostřednictvím jejich poutavého vyprávění plného dobrodružných zážitků. Na závěr se dozvíte a krátce nakouknete pod pokličku, jak jejich cesta dále pokračovala do Mexika a na úžasný scénický jihozápad USA,“ popisují ve své pozvánce pořadatelé.

Martin Stiller do dnešních dnů procestoval více než pětatřicet zemí a tím rozhodně jeho cestovatelské plány nekončí. Cestování se stalo jeho životem, drogou i radostí, které se hodlá věnovat i v budoucnu. Jako horský průvodce působil například ve Walliských či Julských Alpách, v pohoří Dachstein, na Ukrajině, v Norsku, na Islandu, v Keni a také Pákistánu. Jeho koníčkem je poznávání nových krajů, sport a rád také fotografuje. Ze svých cest a expedic vytváří cestopisné besedy, které prezentuje s velkým ohlasem již několik let po celé České republice i v zahraničí.

V kopřivnickém Salónku Pomněnka budou společně o své cestě Amerikou vyprávět manželé Stillerovi v pátek 2. prosince od 19 hodin. (mer)