Martin Monsport ve své funkci zatím ještě pokračuje, písemně se k celé záležitosti vyjádří, podle slov starosty Milana Strakoše (ODS), během příštího týdne. „Samozřejmě musím říct, že mě to mrzí. Po roku se místostarosta naučil věci, které jsou třeba, a po roku odchází,“ vyjádřil se Deníku ke kroku místostarosty Milan Strakoš.

První návrhy padly Sám Monsport se k současné situaci příliš vyjadřovat nechtěl. „Důvody mé rezignace jsou zdravotní, rodinné a osobní,“ sdělil obecně v pátek dopoledne, s tím, že více komentovat svůj odchod z křesla místostarosty i radního nebude. „Pan starosta ty důvody zná,“ dodal pouze.

„Je to samozřejmě jeho osobní rozhodnutí, on k tomu důvody má. Nedá se nic dělat, respektovat to musíme,“ poznamenal dále Strakoš. Nová volba se v Příboře nebude nijak protahovat. Rezignaci podá Monsport tak, aby jméno nového místostarosty zaznělo již na zasedání zastupitelstva, které proběhne 8. září.

„Řešení se hledá, ale není to ještě uzavřené,“ přiznal Milan Strakoš.

Ten také potvrdil, že v prvních koaličních jednáních již došlo na některá jména, jaká konkrétně, však nesdělil. „Adepti jsou,“ podotkl. Příborskou radnici ovládá koalice občanských demokratů, nezávislých kandidátů a TOP 09. Pokud bude zástupce Martina Monsporta z řad jeho straníků, připadají v úvahu jména Dana Forišková a Mořic Jurečka, jež byli ve volební kandidátce před současným odcházejícím místostarostou.

Prvně jmenovanou navrhli na tuto pozici na ustavujícím zasedání dokonce opoziční komunisté. Není však vyloučené, že velký zájem o křeslo projeví také nezávislí a TOP 09. Vše závisí na následujícím kolotoči koaličních jednáních.