Komise pro občanské záležitosti tato setkání pořádá pravidelně, a to nejen s dárci krve, ale i krevní plazmy. Chce jim tak vyjádřit vděk za jejich obětavost a podporu potřebným lidem.

V loňském roce 2023 byl prostřednictvím krevních center a oblastních spolků Českého červeného kříže zprostředkován kontakt na tři dárce - občany Příbora a jeho místních částí, kteří poskytli potřebným vzácnou tekutinu.

Další úspěch pro Tatra Trucks.
Prestiž roste, Tatra Trucks s dalším úspěchem

Setkání, které se konalo v komorní atmosféře na radnici města Příbora, se zúčastnil pan Jaroslav Seibert, který v roce 2023 dosáhl úctyhodných 160 odběrů (Zlatý kříž ČČK I. třídy). Za město mu poděkoval starosta města Příbora Jan Malík a za komisi Ivana Žárská.

Dva další dárci byli oceněni za jejich příkladnou činnost. Jeden dárce dosáhl 40 odběrů (Zlatá medaile prof. MUDr. Jana Janského) a druhý dosáhl 120 odběrů (Zlatý kříž ČČK I. třídy).

„Komise pro občanské záležitosti děkuje všem dárcům, kteří svou krví či plazmou darují šanci na život, a vyjadřuje jim nejupřímnější uznání,“ sdělila matrikářka města Ivana Bolomová.