Od pondělí až do pátku 9. října mají všichni dlužníci šanci navrátit knihy bez finančních postihů. Amnestii čtenářských poplatků totiž vyhlásila také městská knihovna v Příboře. „Prosíme zapomnětlivé čtenáře, aby vrátili vypůjčené knížky,“ apeluje na všechny zapomnětlivce pracovnice knihovny Elena Fialová.

I zde jsou nově přihlášení osvobozeni od poplatků navíc proběhne v rámci Týdne knihoven prodej vyřazených časopisů.

Připravena je přednáška Jindřicha Kuchejdy

V úterý 6. října si přijdou na své také milovníci cestování a pozoruhodných příběhů. V sedmnáct hodin začíná přednáška Jindřicha Kuchejdy, který byl kapitánem na replice plachetnice, s níž v roce 1519 vyplul Portugalec Magalhães na historicky první plavbu kolem světa. „Bude to vypravování o partě lidí, kteří se rozhodli obětovat kus života k naplnění svého snu. Rozhodli se, že obeplují svět,“ láká na pozoruhodné vyprávění Elena Fialová z příborské knihovny.

V rámci Týdne knihoven bude také akce Pohádkový podzim v knihovně o týden později, tedy v úterý 13. října. Ta je podle informací na internetových stránkách města Příbor určena pro děti a jejich maminky, avšak určitě se nikdo nebude zlobit, přijdou-li i tatínci. Během podzimního odpoledne si děti s rodiči vyrobí lucerničky a podzimní dekorace na okno. Stačí si s sebou pouze přinést malou zavařovací nebo jinou vhodnou sklenici.